Elektrik-elektronik mi polis memurluğu mu?

Bruce_Wayne

Hectopat
Merhaba ben ön lisans 2.sınıf elektrik ve enerji okuyorum. Bu sene okul bitecek inşallah. Aklımda birden çok sorunlar var onları sizlerle paylaşmak istiyorum.
Ben bu sene DGS sınavına gireceğim ve elektrik-elektronik bölümünü kazanıp (nasip olursa) okumak istiyorum.
Fakat aklımda bu sene TYT'den yüksek alıp polis memuru olasımda var, veya polis olmayıp KPSS ön lisanstan atanmak isteyip sonra okumakta var. Ne yapacağımı hiç bilemiyorum. Bu çıkmazın içinde kaldım bana yardımcı olacak birileri var mı? Teşekkürler :)

Benim kişisel fikrim, eğer yeterince DGS 'ye çalışabilirsen iyi bir üniversiteden lisansa tamamlaman. Zor mu olur kolay mu olur bilmiyorum ama 300k üstü puan yapabilirsen çok iyi üniversiteler girmen mümkün. Boğaziçi mesala 330k ile kapatmış baktığım kadarıyla.Puanlar seneye göre değişir ama üç aşağı beş yukarı aynıdır. Aksi takdirde farklı alternatifler düşünebilirsin.

Benim kişisel fikrim, eğer yeterince DGS'ye çalışabilirsen iyi bir üniversiteden lisansa tamamlaman. Zor mu olur kolay mu olur bilmiyorum ama 300k üstü puan yapabilirsen çok iyi üniversiteler girmen mümkün. Boğaziçi mesela 330k ile kapatmış baktığım kadarıyla. Puanlar seneye göre değişir ama üç aşağı beş yukarı aynıdır. Aksi takdirde farklı alternatifler düşünebilirsin.

DGS'den 300'ü geçmem biraz zor (bu sene için). Ama seneye olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı