Elektrik elektronik vs mimarlık

Qrtizon

Kilopat
Daha fazla  
Buraya neden yazıyorum bilmiyorum ama biraz kafam karışık. Sınav dönemi bitti iyi olmayan(kendimce) bir sıralama yaptım. Ailem mimar ol mühendisler açıkta kalıyor ileride ofis açarız çevrede inşaat sektörüyle uğraşan çok kişi var iyi paralar kazanırsın dedi. Fakat öbür tarafta elektrik elektronik’e ilgim var mimarlık çok uzak değil yapabilirim gibi fakat ee’de daha iyi işler yapabilirim gibi geliyor. Ne yapacağım bilmiyorum mezuna kalacak takatim yok o iradeyi bulamıyorum kendimde. Yanlış bir kararda vermek istemiyorum bu tarz arada kalıp bir seçim yapanları dinlemek istiyorum eğer ee’de başarısız olursam veya hayal ettiğim gibi çıkmazsa aile baskısı altında kalacağım. Lütfen bu bölüm öğrencileri veya aynı durumda kalmış kişiler durum yapabilir mi? Sevdiğin mesleği yaz diye klişe tek cümlelik açıklamaları bayağı duydum onun dışında yardımlarınızı bekliyorum.

Klişelerin doğru olduğu bir durumdayız maalesef. Mimarların çok geniş çevre kurmaması halinde alacakları ücretler pek tatmin edici değil. Mühendislikte ise kaliteli bir eğitim hayatı sürdürülürse gelecek bence daha parlak. Tabi mühendislik bölümlerine göre bu durum değişir. Örneğin inşaat mühendisliği o şaşaalı günlerini geride bıraktı. Teknolojinin yazılım ve elektroniğe olan yönelimi ise elektrik-elektronik ve bilgisayar-yazılım mühendisliklerinin gelecek için mantıklı bir seçim olmasını sağlıyor.
burada seçim senin seçimin. Okulu sen okuyacaksın. Ödevleri sen yapacaksın. Bizlerin veya başkasının gazına gelip tercih yapma. Kendin için uygun olanı bulmaya çalış.

Geri
Yukarı