Elektrik faturası yüzde 100 zamlı geldi

Screenshot_20220127-133031.png

Cimere yazdım henüz cevap gelmedi.

Hocam sizinki biraz devleti devlete şikayet etmek gibi olmuş, bu zamların geleceği zaten bildirildi pek sonuç alacağınızı sanmıyorum.
Haber verdiler biliyorum. Yazdığım yazıda gerçek olmayan tüik verilerine de isyan var. Ayrıca R vites yapma konusunda bunların üstüne yok. Yarın çıkıp derlerse "vatandaşı düşündüğümüz için elektrik faturalarında indirime gidiyoruz" şaşırmam.

Haber verdiler biliyorum. Yazdığım yazıda gerçek olmayan tüik verilerine de isyan var. Ayrıca R vites yapma konusunda bunların üstüne yok. Yarın çıkıp derlerse "vatandaşı düşündüğümüz için elektrik faturalarında indirime gidiyoruz" şaşırmam.
Hocam asla indirime gidilmez, böyle bir şey olacağını düşünmeniz çok güzel ancak maalesef öyle işlemiyor bu işler.

Kademeli fatura uygulamasına gecilince faturalar fırladı. Aylık 150kW kota var, bu kotayı geçince kW birim fiyatı neredeyse iki katına çıkmakta. Kaba bir hesap yaparsak aylık 300kW kullanan bir hane ilk 150kW için ortalama 170 lira geri kalan 150 kW için 340 lira yani toplamda 510 TL. Bir de üstüne vergiler binince 650-700 TL arası faturaya yansıyor. Evlerinde hasta olduğu için elektrikli ısıtıcı kullanan arkadaşıma 1150 TL fatura kesilmiş. Vahim bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı