Elektrik faturası yüzde 100 zamlı geldi

Şahsi fikrim ileride artık asgari ücret ev kirası ve sadece faturalara yetecek, hobiyi geçtim yemek yeme parası kalmayacak insanda, korkarım ki böyle gidersek durum kötü gibi.

Şimdi en azından marketler dolu. O zaman hem paran yetmeyecek hem de marketlerde raflar boş olacak. İzle ve gör.

Şimdi en azından marketler dolu. O zaman hem paran yetmeyecek hem de marketlerde raflar boş olacak. İzle ve gör.
Gerçekten doğru söylüyorsunuz gelecek öngörüm işte '2023 yeğenim bekleyin' diyen insanlar ile ömür geçecek ne 2023 kalacak ne başka bir şey, durumumuz daha da kötü olacak ben artık işsizlik kaygısı değil açlık kaygısı çekiyorum düşünebiliyor musunuz bir insan açlık kaygısı çekiyor? Bu nasıl mümkün olabilir diye soruyorum kendime, bu durumda yani psikolojim alt üst oldu burası koskoca Türkiye cumhuriyeti biz böyle olamayız biz bu kadar kötü durumda olamayız kabul etmiyorum.

Ortalama 130 küsur gelen fatura bu ay 280 geldi. Sonumuz hiç iyi değil. Gereksiz anlaşmalar yapıp sonra fazla alınan doğalgazı elektriğe çevirirlerse böyle olur. Ülkede verimli olduğu kadar güneş alan verimsiz toprak da var. Keşke güneş enerjisine yatırım yapılsa bu bölgelerde. Saçma sapan tehlikeli mi tehlikeli nükleer enerjiyle uğraşıyorlar.

Ortalama 130 küsur gelen fatura bu ay 280 geldi. Sonumuz hiç iyi değil. Gereksiz anlaşmalar yapıp sonra fazla alınan doğalgazı elektriğe çevirirlerse böyle olur. Ülkede verimli olduğu kadar güneş alan verimsiz toprak da var. Keşke güneş enerjisine yatırım yapılsa bu bölgelerde. Saçma sapan tehlikeli mi tehlikeli nükleer enerjiyle uğraşıyorlar.
Sorma hocam ya millet santralleri kapatıyor bizimkiler ülkenin en güzel bölgesini denize sıfır yerini Ruslara santral kurduruyor. Trajikomik bi rus sürtüşmesinde savaşında ne olacağını hayal bile edemiyorum.

Hocam söylenecek çok şey varda söylenmiyor işte, uzun lafın kısası yapılan şeylerin hepsi anlaşmalı.

Geri
Yukarı