Elektrik gitti geldi ve modem çalışmıyor

Xlazy1

Hectopat
Elektrik gitti yarım saat kadar sonra geldi fakat modemin Power ışığı yanmasına rağmen Wi-Fi ışığı yanmıyor. Yani telefonumda göremiyorum, Wi-Fi'yi sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım mağaradan kalmışım bu konularda reset dediğinizi fişten çıkarıp takmak diye algıladım.

Hocam arkasında çok ince bir delik olur oraya bir iğne yardımı ile basın 10-15 saniye ondan sonra ışıkları kapanıp açılacaktır. Bu işlemi yapmadan önce internet servis sağlayıcınızdan modem kurulumu için kullanıcı adı ve şifre alın.
Daha sonra 192.168.1.1 (genellikle böyle oluyor) e girin kullanıcı adı ve şifre modemin altında yazar. O şekilde girin sonra hızlı kuruluma girin ve internet servis sağlayıcınızın verdiği kullanıcı adı ve şifre ile modemi kurun.(TurkNet sağ olsun sürekli atmak zorunda kalıyorum artık ezberledim gibi bir şey)

Ekran görüntüsü_2021-03-23_15-36-46.png

Bu kısma modem altındaki kullanıcı adı ve şifreyi gireceksiniz. Bulamazsanız internet sağlayıcınızı yazın internette bulursunuz. Benimki admin-Türk Telekom şeklinde mesela.

Ekran görüntüsü_2021-03-23_15-36-07.png

Sizde burası farklı gözükebilir, sorun yok genellikle quick setup veya hızlı kurulum yazar ona basın.

Ekran görüntüsü_2021-03-23_15-36-20.png

İnternet servis sağlayıcınızın verdiği kullanıcı adı ve şifreyi buraya girin ondan sonra gelmesi gerekiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı