Elektrik Gittiği Zaman UPS Direk Kapanıyor

Bende de 5 senelik emektar Powercom 650VA'lık ups var. 750Watt güç kaynağına sahip yeni sistemi bağladım ve birkaç defa elektrik kesintisi yaşadım kasa kapanmadı. En azından kesintiden sonra 1-2 dakikada olsa kapatacak sürem oldu. Malum kasa hızlı olunca o 1-2 dakika içinde sistemi 3-4 defa restart ederim :D

Benim de bildiğim kasanın watt'ı ile psu direkt olarak olmasa da dolaylı bir bağlantı olabilir. Tabi elektrik konularında fazla bilgim olmamakla birlikte yaşadığım tecrübelere istinaden söylüyorum.
İkisi arasında bağ olsa bile, dediğine göre kapanmama sebebi bu bağ olamaz. UPS 600VA güç kaynağı 600W. UPS'yi hazırladım yarın kargoya veriyorum. Geldiğinde sıfırdan nasıl kullanmalıyım. Kullanan veya kesin bilen birisi beni bilgilendirebilir mi ?

UPS garantiden geldi. Hiç hoşuma gitmeyen bir bilgi ile karşılaştım. Teknik servis formunda "Cihazın gerekli test ve kontrolleri yapıldı. Normal Çalışır durumda olduğu tespit edildi. Cihazın maximum gücü 390 W dır".

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı