Elektrik hattından İnternet, Ethernet Kadar hızlı mı?

AnewAge

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben 25mbit Superonline Fiber kullanıcısıyım fakat odamda internet girişi olmadığından modem 3-4 oda uzakta. Kablosuz Wi-fi adaptörler kullandığımda 3-4 diş çekmesine rağmen 9-10mbit en fazla alabiliyorum. Kablo çekmeye ise annem izin vermiyor. Duvarları delemem , yukardan tavandan aşağıdan şurdan burdan kablo geçsin istemiyor :) Ben de her bilgisayarı açtığımda kabloyu uzatıyorum ve kapattığımda kabloyu toplayıp dolaba tıkıyorum tam eziyet. Bu konu hakkında da önerilerinizi merak ediyorum. Sanırım Yeni bir şey çıkmış ama Elektrik hattı İnternet ağı diye ama tam ne olduğunu bilmiyorum Zyxel , Airties in ürünleri var.

Zyxel Pla-4211 500Mbps Powerline Adaptör Kiti - Vatan Bilgisayar
Airties Air 500 500Mbps 1 Port Powerline Adaptör Kiti - Vatan Bilgisayar

Nasıldır nedir ne değildir direk ethernet kablosu çekmek bundan daha mı sağlıklı ve hızlıdır bilgisi olan varsa Lütfen tamamen açıklasın :) Ben de annemin dırdırından ve kablosuz internetten kurtuliyim.

Biz denedik fakat Ethernet'in performansını vermedi maalesef (Tekrar deneyeceğim, yanlış yapmış olabilirim). Kullandığın fiber modem nedir ? Güçlü bir Router alarak da sorunu çözebilirsin.

Recep Abi Superonline'ın kendi verdiği modemi kullanıyorum. Değiştirmeyin modemi dediler ben de almadım yeni bir tane. Senden yaklaşık 4-5 ay önce USB adaptör önerisi istemiştim TPLINK WN7200ND önermiştin. Benim aboneliğim bitecek. Ama tekrar abone olacağım (eskiden babamın adınaydı artık benim :) ) ve yüksek ihtimal yeni modem verecek ve kuracaklar. Ben o modemi mi kullanayım WN 7200ND ile yoksa yeni bir router mı alayım senin önerdiklerinden mesela. Ya da annemi ikna edip ethernet kablosu :D :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı