Elektrik kaynaklı fare gecikmesi

Orkun12

Hectopat
Daha fazla  
Konuyu umarım doğru başlık altında aciyorumdur. Bilgisayarimda input lag var, farem gecikmeli geliyor. Her şeyi denedim çözüm bulamadim. Ocağı veya lambayi yaktigimda bilgisayarimin ekrani kapanip aciliyor ben de sorunun elektriksel olduğunu düşündüm. Alt kattaki eve taktim bilgisayari faremin sorunu ortadan kalkti yani faremde gecikme yok. Bunun sebebi ne olabilir?

Bak evde sorun bulamazlar ise Sedaş'ı ara 186 numarasından arıza bıraktır elektrikçi çağırdım kofrada bir sorun varmış gevşek kablo bırakmışlar vb gibisinden arıza kaydı bıraktırt. Eve gelen elektrikçiye voltajına baktırt nötrleri sıkmasını söyle amperin yeterli olup olmadığına baksın böylelikle sorunu bulmuş olursun. Dediğim gibi 186'yı arayıp arıza kaydı bıraktırtmayı unutma bana çok dua edersin.
Kısa süre de bende arayacağım.

Yapacağım yapacağım vardiyam uyuşmuyor haber edeceğim tekrardan buraya duacin olurum 😂

Evin elektrik tesisatında kullanılan kablo 2x6'lık ise ve dışarıdan gelen direk de bağlantıyı oluşturan kablo 2x4 veya 2X2.5 ise de bu sıkıntıyı yapar dış direkten saate gelen kablo 5 metrelik bir şey maliyeti ucuz onu da kontrol ettirmeyi unutmayın kablolar birbiri ile uyuşmuyor ise evin tesisatında hangi kablo kullanıldıysa ona göre kablo seçimi yapmalısınız.

Elektrik tesisatına baktıran oldu mu? Kafayı yiyeceğim ya, rekabetçi oyunlarda bazen yeni başlamış adamlardan bile daha kötü oynuyorum. Özellikle BIOS'tan birkaç ayar değiştirince sorun sıfırlanıyor, bir saat sonra falan eski bozuk haline dönüyor.

Evin elektrik tesisatında kullanılan kablo 2x6'lık ise ve dışarıdan gelen direk de bağlantıyı oluşturan kablo 2x4 veya 2X2.5 ise de bu sıkıntıyı yapar dış direkten saate gelen kablo 5 metrelik bir şey maliyeti ucuz onu da kontrol ettirmeyi unutmayın kablolar birbiri ile uyuşmuyor ise evin tesisatında hangi kablo kullanıldıysa ona göre kablo seçimi yapmalısınız.
Sorunun devam ediyor mu?

Elektrik tesisatına baktıran oldu mu? Kafayı yiyeceğim ya, rekabetçi oyunlarda bazen yeni başlamış adamlardan bile daha kötü oynuyorum. Özellikle BIOS'tan birkaç ayar değiştirince sorun sıfırlanıyor, bir saat sonra falan eski bozuk haline dönüyor.
Aynı durumu yaşıyoruz. Elektrik tesisatım kötü ve sigorta kutusunu yeniletebildim sadece.

Bunun harici izolasyon trafosu yaptırmıştım fakat belli bir zaman geçtikten sonra sorun devam etti.

Son düzenleme:
Sorunun devam ediyor mu?

Aynı durumu yaşıyoruz. Elektrik tesisatım kötü ve sigorta kutusunu yeniletebildim sadece.

Bunun harici izolasyon trafosu yaptırmıştım fakat belli bir zaman geçtikten sonra sorun devam etti.

Dostum sorunu voltaj topraklama ve nötrden kaynaklanan herhangi bir şey çözmediyse yani bu dediklerimi kontrol ettirdin ve sıkıntı yoksa sendeki sorun kesinlikle emı kaynaklı bir sorun bunu şu şekilde aratabilirsin,

şebeke bazli parazitler ve bilgisayar türü elektronik cihazlar üzerine etkisi​

Dostum sorunu voltaj topraklama ve nötrden kaynaklanan herhangi bir şey çözmediyse yani bu dediklerimi kontrol ettirdin ve sıkıntı yoksa sendeki sorun kesinlikle emı kaynaklı bir sorun bunu şu şekilde aratabilirsin,

Aynı şekilde sorunlarımız ya, kimse tam bir çözüm bulamıyor nedense. Önceki sistemimde hiç düzelmiyordu sorun ama Intel sisteme geçince gece aynı 3 - 4'ten sonra düzeliyor.

Bir de nasıl bir şanssa bendeki Uşak'ta sorunu yaşıyordum, üniversite için Afyon'a taşındım. Birebir aynı sorun burada da var.

Sorunun hala devam ediyor mu?

Aynı şekilde sorunlarımız ya, kimse tam bir çözüm bulamıyor nedense. Önceki sistemimde hiç düzelmiyordu sorun ama Intel sisteme geçince gece aynı 3 - 4'ten sonra düzeliyor.

Bir de nasıl bir şanssa bendeki uşak'ta sorunu yaşıyordum, üniversite için Afyon'a taşındım. Birebir aynı sorun burada da var.

Hocam sorunu çözdüğün zaman, anakartı değiştirmen lazım anakart bir kere etklilendimi bu durumdan nereye götürürsen götür sorun seninle birlikte gelecek.

Sorunun hala devam ediyor mu?

Sorunu kısmı olarak çözdüm. Özel bir emi filtresi yaptırdım ve ilk 10 gün muazzam sonuç aldım ama 10 günden sonra filtrede tekrar parazit başlangıcı oluyor herhalde eskiye dönüyor. Yani yaşamış olduğumuz bu sorun parazit kaynaklı odanda TV ya da elektronik eşyalar fazla ise onları odadan çıkart, kasayı duvardan kablolardan uzak tutmaya çalış 10 cm bile duvardan uzaklaştırsan fayda görürsün.

Yeni konular

Geri
Yukarı