Elektrik kesilmesi sorun oluşturur mu?

ALOnEdark12321

Picopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar öncellikle benim bir 750 vatt PSU dün gece üç kere elektirkler kesildi yarım saat aralıklarla ve bilgisayarım açıktı acaba bir şey olur mu bayağı bir korkuyorum sistem açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU kaliteliyse çok büyük ihtimalle sıkıntı olmaz. OCCT testlerine sokabilirsiniz emin olamıyorsanız.
Eğer Rampage, Gamepower gibi markaların PSU'ysa mutlaka teste sokun. Eğer kaliteli bir PSU ise çok ama çok düşük bir ihtimal.
PSU kaliteliyse olmaz diye düşünüyorum. Akım korumalı priz alabilirsiniz sık elektrik kesiliyorsa.
Hocam geçen gün sizi kız sanmışlardı imzanıza koymuşsunuz. Açıklamayı okurken güldüm ya. :D

Çalışıyorsa problem yok hocam. Kaliteli PSU'larda korumalar var. Fakat sık elektrik kesintisi olan bölgelerde UPS kullanmakta fayda var. Akım korumalı prizler içinde bulunan varistör sayesinde yüksek voltaj koruması yapar. Kesintiye karşı hiçbir şey yapamaz. Kesintiden yalnızca UPS korur.

Bende Rampage PSU var ve kullanırken voltaj anlık gitti. PC kapandı ve açıldı. Akım korumalı priz var. Şuanlık bir sorun yok. Aynı şekilde aynı PSU'yu kullanıp 5-10 kez elektrik kesilmesi yaşayanlar bile sorun yaşamamış. Kaliteli bir PSU ise hiç korkmanıza gerek yok. Fakat en kaliteli PSU olsa bile %100 güvenli değildir.

HDD'ye sıkıntı yapabilir.

SSD.
Bende Rampage PSU var ve kullanırken voltaj anlık gitti. PC kapandı ve açıldı. Akım korumalı priz var. Şu anlık bir sorun yok. Aynı şekilde aynı PSU'yu kullanıp 5-10 kez elektrik kesilmesi yaşayanlar bile sorun yaşamamış. Kaliteli bir PSU ise hiç korkmanıza gerek yok. Fakat en kaliteli PSU olsa bile %100 güvenli değildir.

Kaliteliymiş.
PSU kaliteliyse olmaz diye düşünüyorum. Akım korumalı priz alabilirsiniz sık elektrik kesiliyorsa.

Yakında alcıaz.
Çalışıyorsa problem yok hocam. Kaliteli PSU'larda korumalar var. Fakat sık elektrik kesintisi olan bölgelerde UPS kullanmakta fayda var. Akım korumalı prizler içinde bulunan varistör sayesinde yüksek voltaj koruması yapar. Kesintiye karşı hiçbir şey yapamaz. Kesintiden yalnızca UPS korur.

Alacağımda şimdi sıkıntı olur mu acaba yani ekran kartı falan donanımıma zarar verir mi?

Geri
Yukarı