Elektrik Kesintisi bilgisayara zarar verir mi?

parisapo

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Hırdavat
Arkadaşlar yaşadığım yerde günde 3-4 defa elektrikler kesiliyor... Bilgisayarımda sürekli açık. Bu elektrikeksintileri fazla zarar verir mi?

Ve 750 watt psu ya önerebileceğiniz kesintisiz güç kaynağı neler? 150 lirayı fazla geçmeyecek şekilde ...

Bilgisayarımı 10-15 dk açık tutsun yeter.

150 Liraya 750W PSU nasıl almayı düşünüyorsun ? Tam bir bütçe belirt. Fazla geçmeyecek dersin 300 liralık önerilir.

Yok 750 watt güç kaynağım var. Buna ek bunu 10 dk açık tutacak bir akü, jenaratör tarzı bir şey olmaz mı? :D

İstanbul'da geçenlerde fırtına koptuğu haftayı hatırlayanlar vardır. O gün elektrikler gidip geldiğinde modem ve monitör aynı anda arızalandı. Şans eseri güç kaynağının açma/kapama tuşu kapalı idi. Ucuz atlattım diyebilirim. :)

Ekleme: Bunlar kapalı konumda (stand by konumunda) yandı.

Kesintisiz güç kaynağını alana kadar bence bilgisayarını kullanma. Ani elektrik kesintilerinde ve bu günde 3-4 defa oluyorsa bilgisayarında büyük arızalar oluşabilir.

Günde 3-4 defa fazla... Bilgisayarına çok büyük zararlar verir; benim eskiden çalıştığım yerde adam bilgisayarı kapatmadan şarteli çekiyordu, sabah gittiğimde Bilgisayar bozulmuş işletim sistemi çökmüş. Yeniden format attık anca düzeldi... İşletim sistemiyle de yetinmez içindeki cihazlara da zarar verir. Dikkatli ol ;)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı