Elektrik kesintisi hangi donanımları etkiler?

Kesintiler devam edecek gibi, bütçe en fazla 650 TL olabilir taksit ile alırım teşekkürler. Peki line ile Online olanlar arasında ne fark var bilginiz var mı?
Sizin alacaginiz line olan model olacak, sebeke varken sebekeden besleme, sebeke gidince hemen akuye gecme demek.

Online olan ise kısaca acıklamak gerekirse her zaman aku katından besleme anlamına geliyor. Genellikle verimerkezleri yada buyuk ofislerde vs kullaniliyor yani tek pclik genellikle olmaz bunlar. Normal şebeke hattı her zaman dalgalıdır, evinizdeki yada komsularınızdaki diger cihazlar sebekede dalgalanmaya neden olur ancak online ups gerilimi kendisi olusturdugu icin dalgalanma olmaz, gerilim %100 sabit olur ve hiç bir dalgalanma olamaz. Önemli donanımları korumak icin ekstra guvenlidir. Hep devrede oldugu icin online ismi verilmistir.

Yardım eden herkese teşekkür ederim bütçeme bağlı olarak UPS alacağım ya da bütçem az olursa akım korumalı prize yöneleceğim. @Yamasithasa @AntenOS
@AllyFeedon @Ellie Williams @fexasy PSU markam FSP açıklaması şu:
Sp. FSP500-60AHBC güç kaynağı, aktif PFC 500W'lık güce ve %85'den fazla verimliliğe sahiptir. Ayrıca AHBC serisi, bilgisayarınız için tam koruma (ocp, ovp, uvp, opp ve scp) sağlayarak güvenli kullanım sunar.

1. koruma devresi: %99'a varan aktif/reaktif güç dengesizliklerini çözerek maksimum performans sağlayın.
  2. yüksek verimlilik: eu 230v 85% verimlilik seviyesi ile maksimum güç, minimum harcama.

İyi geceler. İki gündür şansıma elektrik kesintisi oluyor ve her iki kesintiye de PC başında yakalandım. PC yeni topladım ve insan böyle olunca çekiniyor. Elektrik kesintisinin zararı nedir? Hangi donanımlar etkilenir?
Hard disk veya ssd ne zarar verebilir.Elektrik kesilince soğuması gereken parçalar fanlar durduğu için soğumayabilir.Ve bu da parçaların ömrünü kısaltabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı