Elektrik Kesintisi için UPS Seçimi

Kutayyyy

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, yaşadığım bölgede elektrikler biraz sık kesiliyor bu yüzden bir UPS almak istiyorum. Bilgisayarımın özelliklerini aşağıya ekliyorum, bilgisayarımı ve monitörümü elektrikler kesildildikten sonra 1, 2 dakika daha çalıştırmasını bana bilgisayarı düzgünce kapatmak için gerekli vakti sağlıyacak, ayrıca oyun oynarken yük altında gerekli enerjiyi sağlayabilecek bir UPS almak istiyorum. Tunçmatik 1000VA Lite II'yi almayı düşünüyorum sizin de önerilerinizi almak isterim. UPS ile ilgili yaşanabilecek sıkıntıları kullanımı sırasında dikkat etmem gereken kısımları, fikir ve önerilerinizi belirtirseniz çok sevinirim, teşekkürler.
• Ryzen 5 1600
• EVGA Superclocked GTX 1080
• 2x8 GB RAM
• 2TB HDD ve 120GB SSD
• Stok işlemci soğutucusu, 4 Kasa Fanı
• Cooler Master Lite 600W 80+ White PSU
• AOC G2260VWQ6 21.5" 75Hz monitör

Bence UPS gereksiz olur akım korumalı priz tercih edebilirsin.

Akım korumalı priz kullanıyorum zaten ama direkt elektrik kesintisinde bir yararı olduğunu düşünmüyorum sistem yine aniden kapanıyor sonuçta.

Akım korumalı priz kullanıyorum zaten ama direkt elektrik kesintisinde bir yararı olduğunu düşünmüyorum sistem yine aniden kapanıyor sonuçta.

Bir çökmez iki çökmez 3.de işletim sistemin çöker.
Ayrıca sık elektrik kesintisi olan bir yerde er veya geç donanımın zarar görecektir.

Son düzenleme:
Bir çökmez iki çökmez 3.de işletim sistemin çöker.
Ayrıca sık elektrik kesintisi olan bir yerde er veya geç donanımın zarar görecektir.
Dostum sen kullanıyor musun kullanıyorsan birkaç şey soracaktım sürekli prizde ve açık konumda mı durması gerekiyor her zaman mesela 1 hafta hiç bilgisayarı açmayacak olsam da, akşamdan akşama kullanıyorum diyelim fişi hep takılı mı durmalı, upsyi düğmesinden açıp kapatmak ne anlam ifade ediyor pcyi açarken düğmeden açmalı , kapatırken düğmeden kapatmalı mıyız?

Geri
Yukarı