Elektrik kesintisi Laptop'a Zarar Verir mi?

Adaptörünüz orijinal ise ve piliniz varsa sorun çıkmaz. Pil yoksa ve adaptörünüz kötüyse kötü şeyler yaşabiliyor. Bir arkadaşımın adaptörü bozulmuştu kullanmaya devam etti sonra batarya bozuldu mesela.
Adaptör orijinal, pil de gömülü zaten. Ama yine de cesaret edemedim.
Eğer her hava bozduğunda böyle yapacaksam kullanamam ki bu cihazı doğru düzgün.
Abartıyorum galiba.
Bataryasız kesiliyorsa zararlı olabilir.
Batarya var hocam.

Genelde akşamları bilgisayar açabiliyorum ve oyun oynamak için de dolayısıyla akşamı bekliyorum sabırsızlıkla. Bugün akşam da bilgisayarı açacaktım ki vazgeçtim. Hava inanılmaz gökgürültülü ve yağmurlu. Her an elektrikler kesilebilir yani. Zaten bir iki kere lamba karardı tam kesilmese de. Voltaj dalgalanması belli.
Şu anda da hala kararsızım. Böyle bi sebepten bilgisayar açmamak ne kadar doğru, abartıyor muyum yoksa yerinde bir tedbir mi alıyorum bilmiyorum. Eğer yerinde bir tedbirse; önümüz sonbahar, her hava bozduğunda bilgisayar açamayacağım. O halde bu cihaza niye bu kadar para verdim. Her zaman tüm şartlar uygun olöaz maalesef. Aklımda bir sürü soru..
Kısaca;
Elektrik kesintileri vs. laptop'a zarar verir mi?
Laptop markası Monster Abra A5 v15.4 bu arada.

Voltajdaki dalgalanmalar arızaya sebep olabilir. Yağmurlu havalarda yıldırım düşmesi zararlı olabilir.

Bataryalar bu yüzden var. Bir sorun çıkmaz demiyorum ama çok zor.
Anladım. Sağolun.
Bataryanın sağlığı ne durumda?
Nasıl öğrenilir ki o?
Göz kararı söyleyeyim. Şarja takılı değilken baya bir gidiyor normal kullanımda.
Ben bazen laptop um kapanmayınca bataryasını çıkartıp kapatıyorum.
Neden kapanmıyor laptopunuz? Neden batarya çıkararak kapatma yoluna gidiyorsunuz?
Voltajdaki dalgalanmalar arızaya sebep olabilir. Yağmurlu havalarda yıldırım düşmesi zararlı olabilir.
Anladım. Havanın düzelmesini bekleyeceğim o halde. Gece boyu bozuk gözüküyor hava.

Yeni konular

Geri
Yukarı