Elektrik kesintisi sonrası bilgisayar açılıyor ama ekran gelmiyor

Cortes2424

Centipat
Daha fazla  
Elektrik kesintisi sonrasında bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor. R içinde bir sıkıntı oldu ama bilmiyorum pek fazla. Ne yapmam lazım? Şu an PC kapatma tuşuna bastıgım zaman kapanması lazımken şu an kapanmıyor.

Ekran kartını anakarttan sökün, monitörden ekran kartına gelen kabloyu bu defa anakartın kendi ekran slotuna takın demek istiyor arkadaş. Tabi bu durum anakartın yada işlemcinin dahili bir ekran kartı varsa fikir elde etmeyi sağlar, bu bilgi edinilmeden verilecek karar hem yanlışa sürükler hemde işi iyice uzatır.

Ekran kartını anakarttan sökün, monitörden ekran kartına gelen kabloyu bu defa anakartın kendi ekran slotuna takın demek istiyor arkadaş. Tabi bu durum anakartın yada işlemcinin dahili bir ekran kartı varsa fikir elde etmeyi sağlar, bu bilgi edinilmeden verilecek karar hem yanlışa sürükler hemde işi iyice uzatır.
Abicim ben bugun biraz daha ugrastım asus yazısı geldi ekrana f2'ye basıp biosa girdim ordan sonra windows dogru kurulamamış diye bi yazı geldı iste devam et fln sıfırladım ekran geldi dedim bi kapatıp acayim kapatip acinca gelmedi pazartesi götürcem bi bilgisayarcıya benim yapabilecegim bi is degil heralde kac kere sök tak yaptim yok

Bahsedilen kablo yani anakarta takılması istenen kablo VGA kablosu arakdaşlar. Yani ekran kartından çıkıp monitöre bağlanan kablo

Yeni konular

Geri
Yukarı