Çözüldü Elektrik kesintisi sonrası bilgisayar mavi çizgili ekranda kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mevtcan bahav

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar acikken elektrik gitti hemen geri geldi. Bilgisayar kendisini yeniden baslatti, Windows açıldı. Masaustu geldi 5 saniye sonra ekrana ekteki fotoğraf geldi. Ne yapmaliyim? Ekran karti yok. Windows 7 Ultimate kullanıyorum. Bu ekran gelince bilgisayari ana guc tusundan kapattim geri açtım yine aynisi oldu. Ne yapmaliyim sorun ne soyler misiniz?

20220125_205731.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba. Bu ani kesintiyle görüntü kartı sürücüsü bozulmuş olup kuvvetle muhtemel onboard ekran sürücüsü ile ilgili görünüyor. Açılırken güvenli kipte açabilmeyi ve bu kipte açılırsa eğer "sistem geri yükleme" ile eski kayıtlı dosya işletim sistemini mutlaka seçip geri yüklemeye çalışın, bu takdirde bozuk sürücü sağlamıyla takas edilebilir. Diğer yol olarak açılışta "windows tamiri" seçeneğiyle ms-DOS'tan adım adım ilerleyip giderek de gerekli olan tamiri yapabilmeniz lazım. Kolay gelsin.
Merhaba. Bu ani kesintiyle görüntü kartı sürücüsü bozulmuş olup kuvvetle muhtemel onboard ekran sürücüsü ile ilgili görünüyor. Açılırken güvenli kipte açabilmeyi ve bu kipte açılırsa eğer "sistem geri yükleme" ile eski kayıtlı dosya işletim sistemini mutlaka seçip geri yüklemeye çalışın, bu takdirde bozuk sürücü sağlamıyla takas edilebilir. Diğer yol olarak açılışta windows tamir seçeneğiyle ms_DOS'ta adım adım gidebilmeniz lazım. Kolay gelsin.
anlamadim daha basit veya adim adim anlatirmisiniz bilgisayara format bile atabilirim gerekirse format usbsi var ve bilgisayarda şu an onemli bir şeyim yok.
PSU içeri elektrik kesintisi sonrası gelişen voltaj dalgalanmasında o elektriği içeri alması sonucu bir parçayı götürmüş gibi görünüyor. Veya yazılımsal olarak da bir şey çıkmış olabilir.

Elindeki işlemcinin grafik sürücüsünü Güvenli Mod'da kaldırıp temiz kurulum şeklinde geri kurmayı dener misin?
o nasil oluyor guvenli moda alma falan?

O nasıl oluyor guvenli moda alma falan?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSConfig'den yapıyorsun bu videoya göre, normalde Windows 10 gibi işletim sistemlerinde daha farklı ilerler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSConfig'den yapıyorsun bu videoya göre, normalde Windows 10 gibi işletim sistemlerinde daha farklı ilerler.
az once de dedim ya bilgisayar aciliyor cok kisa sure sonra geliyor o ekran ben nasil bu adimlari uyguliyim? masaustu gelmeden yapamazmiyim

az once de dedim ya bilgisayar aciliyor cok kisa sure sonra geliyor o ekran ben nasil bu adimlari uyguliyim? masaustu gelmeden yapamazmiyim
Güvenli mod farklı bir başlatma biçimi sizin masaüstünüzden farklı yani. Format atmak da bir seçenek bu arada hatta yazılımsal ile daha kesin çözüm.

Güvenli mod farklı bir başlatma biçimi sizin masaüstünüzden farklı yani. Format atmak da bir seçenek bu arada hatta yazılımsal ile daha kesin çözüm.
format mi atayim hizli cevap verirseniz sevinirim ş an windowsu normal olarak baslwt guvenli baslat ag ile guvenli baslat bir de komut istemiyle guvenli baslatdayim hangisini seceyim masaustu daha gelmedi şu an
ben ağ ile guvenli baslat dedim ama ne use yariyor bilmiyorum şu an ekran normal calisiyor mavi yesil bir sey gelmedi
format mi atayim hizli cevap verirseniz sevinirim ş an windowsu normal olarak baslwt guvenli baslat ag ile guvenli baslat bir de komut istemiyle guvenli baslatdayim hangisini seceyim masaustu daha gelmedi şu an
boyle bir goruntu var ekranda napayim format atabilirim sorun cozulecekse?

Dosya Ekleri

• 1643137713304799713909.jpg
    1643137713304799713909.jpg
    157,2 KB · Görüntüleme: 53
ben ağ ile guvenli baslat dedim ama ne use yariyor bilmiyorum şu an ekran normal calisiyor mavi yesil bir sey gelmedi

boyle bir goruntu var ekranda napayim format atabilirim sorun cozulecekse?
Kişisel bilgileriniz varsa yedekleyin formatla temiz kurulum da yapılabilir veya başlangıcı onarda yapabilirsiniz güvenli modda açıyor ise donanımsal bir sıkıntı yok gibi.

Ben ağ ile güvenli başlat dedim ama ne ise yarıyor bilmiyorum, şu an ekran normal çalışıyor mavi yeşil bir şey gelmedi.

O zaman sürücü bozulmuş olabilir. Intel DSA ile sürücü yüklemeye çalışın.

Böyle bir göruntu var ekranda ne yapayım? Format atabilirim sorun çözülecekse.

Format atmaya şimdilik gerek yok. Bu güvenli mod tanıtımı, kapatabilirsiniz.

g
O zaman sürücü bozulmuş olabilir. Intel DSA ile sürücü yüklemeye çalışın.

Format atmaya şimdilik gerek yok. Bu güvenli mod tanıtımı, kapatabilirsiniz.
guvenli modda actim masa ustu windows geldi sorun cikmadi ben de kapattim normal modda actim yine bir sey olmadi kesin cozum olsun diye format attim onemli bir şeyim yoktu zaten bilgisayarda teşekkür ederim yardiminiz icin.

Güvenli modda açtım masaüstü geldi sorun çıkmadı, ben de kapattım normal modda açtım yine bir şey olmadı. Kesin çözum olsun diye format attım, önemli bir şeyim yoktu zaten bilgisayarda. Teşekkür ederim yardımınız için.

Format atmanıza gerek yoktu. Sürücü yüksek ihtimalle güvenli modda tamir edilmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı