Elektrik Kesintisi Sonrası Çalışmayan PS3

HDD'de arıza var ise bunu nasıl tespit edebileceksin bilemem. Çünkü PS3'lerin ne tür bir format kullandığını bilmiyorum. Bu tür cihazların kontrolü en iyi şekilde linux altında yapılabilmektedir.
Ancak arızanın HDD arızası olduğunu düşünmüyorum. Çünkü önceki anlatımlarında görüntü yok demişsin.
Bence önce aygıtın güç kaynağının tüm çıkış gerilimlerini ölçmelisin.
Eğer güç kaynağında bazı gerilimler yoksa, belli başlı sigorta direnci kavrulmuş veya bir gerilim regülatörü bozulmuş olabilir.

Abi, eyvallah, işinin uzmanısın, süper biliyosun bu işleri hayranım ama keşke birazda istediğim şeyleri söylesen. :D Ya mesela önce arızanın neden olduğunu nasıl anlarım? Bu dediklerinin bozuk olduğunu nasıl anlarım? Çıkış gerilimlerini nasıl ölçerim? Biraz daha detaylandırsan? ^^

Abi, eyvallah, işinin uzmanısın, süper biliyosun bu işleri hayranım ama keşke birazda istediğim şeyleri söylesen. :D Ya mesela önce arızanın neden olduğunu nasıl anlarım? Bu dediklerinin bozuk olduğunu nasıl anlarım? Çıkış gerilimlerini nasıl ölçerim? Biraz daha detaylandırsan? ^^

Canım abiciğim. Elinde ölçü aletin (AVOMETRE) yok ise ben nasıl bileyim nasıl ölçeceğini. Madem ki bu işlere giriyorsun böyle bir aletin olmadan girmen ne kadar doğrudur.
Aleti söktüğünü söylemiştin sanırım. Bana içerisini gösteren detaylı bir fotoğraf bile gösterebilirsin. Fotoğraf ile bir şey anlayamasak ta patlayan çatlayan aletleri görebiliriz belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi fotoyu atacağımda PSU'da bir şeyler ters gitseydi hiç güç gelmemesi gerekmez miydi? Alet açılıyorda üstlik. Biz şu recovery olayını deneyelim bi...

- - - Güncellendi - - -

Bugün Recovery'ye girmeyi denedik. Aynen izledim doğru adımları ama olmuyor. Şöyle ki, takıyoruz fişi, switch'i açıyoruz arkadan. Sonra açma düğmesine dokunup öyle kalmak gerekiyor değil mi kapanana kadar? Olmuyor işte bekliyorum bekliyorum olması gerektiği gibi kapanmıyor. Ancak 1 dk sonra normal şekilde kapanıyor. Zaten kapanması gerekiyor ama daha sonrasında yine basılı tutup açmak gerekiyor 2 biptren sonra geliyor zaten recovery menü ama olmuyor bizde. HDD'yi HD Tune ile scan ettik bir şey çıkmadı. Formatlamayı deneyebilir miyiz HDD yi?

Abi fotoyu atacağımda PSU'da bir şeyler ters gitseydi hiç güç gelmemesi gerekmez miydi? Alet açılıyorda üstlik. Biz şu recovery olayını deneyelim bi...

- - - Güncellendi - - -

Bugün Recovery'ye girmeyi denedik. Aynen izledim doğru adımları ama olmuyor. Şöyle ki, takıyoruz fişi, switch'i açıyoruz arkadan. Sonra açma düğmesine dokunup öyle kalmak gerekiyor değil mi kapanana kadar? Olmuyor işte bekliyorum bekliyorum olması gerektiği gibi kapanmıyor. Ancak 1 dk sonra normal şekilde kapanıyor. Zaten kapanması gerekiyor ama daha sonrasında yine basılı tutup açmak gerekiyor 2 biptren sonra geliyor zaten recovery menü ama olmuyor bizde. HDD'yi HD Tune ile scan ettik bir şey çıkmadı. Formatlamayı deneyebilir miyiz HDD yi?

Olayı PS3 gibi değil de bir PC gibi düşünmelisin. Bir PC de nasıl bir çok voltaj var ise, PS3'te de benzer voltajlar olacaktır.
Aynı mantıkla gidersen PS3'ü de bir çeşit bilgisayar olarak düşünebilirsin. Elektrik gidip gelmiş ve PC arızalanmıştır. Sen HDD'e format atmayı düşünüyorsun:)
Sen bilirsin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı