Elektrik kesintisi sonrası laptop yavaşladı

Berattyzc

Hectopat
Daha fazla  
Bir abimiz laptop getirdi bilgisayardan anladığım için sorunu sorduğumda şöyle dedi.
"ETS 2 oynuyordum bir anda elektrikler gitti geldi laptop acayip yavaşladı" dedi. Memtest yaptım sıkıntı yok. HDD başka bilgisayarda test ettim bir sıkıntı yok badsector taraması yaptım 2 adet badsector buldu. Ekran kartını funmark ile test ettim değerler gayet normal. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

Laptop: ASUS X550JK i5 4400U 850M modeli.

Bir abimiz laptop getirdi bilgisayardan anladığım için sorunu sorduğumda şöyle dedi.
"ETS 2 oynuyordum bir anda elektrikler gitti geldi laptop acayip yavaşladı" dedi. Memtest yaptım sıkıntı yok. HDD başka bilgisayarda test ettim bir sıkıntı yok badsector taraması yaptım 2 adet badsector buldu. Ekran kartını funmark ile test ettim değerler gayet normal. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

Laptop: ASUS X550JK i5 4400U 850M modeli.

Büyük ihtimal HDD sıkıntı.

Büyük ihtimal HDD sıkıntı.

Yarım kalan bir işlem vs. varsa onu düzeltmeye çalışıyordur veya HDD'niz zarar görmüştür.

HDD sorun olabilir sağlığı kontrol edin format atın olmadı eğer bütçe ayırabiliyorsa SSD+HDD kurun.

Windows'u SSD'ye kurun.

HDD'yi başka laptopta denedim sıkıntı yok. Yeni HDD taktım durum gene aynı değişen yok.
Laptop gerçekten yavaşladı mı yoksa arkadaş öyle mi düşünüyor bir kontrol edin. Herhangi bir yavaşlama mevcut mu? Özelliklerine göre.

Laptop gerçekten yavaşladı masaüstünü görmesi 2 dakika sürüyor. Daha dün formatlamış ETS 2'de 700km yol gitmiştik.

SSD + HDD + RAM takviyesi yapın düzelir. Windows'u SSD'ye kurun.

Elektrik kesintisinden önce herhangi bir şikayetim yoktu. RAM 12 GB yükseltilmiş zaten. HDD'nin bize yeteceğini biliyorum. Çünkü sabah akşam olarak kullanılan bir bilgisayar değil. Günde 1 Max 2 saat açılıyor. Ama bugün gidip SSD aldım. Adata'nın 480GB'lık versiyonunu aldım ve 450 TL gibi bir fiyat verdim. Sıkıntı hala devam etmekte.

Elektrik kesintisinden önce herhangi bir şikayetim yoktu. RAM 12 GB yükseltilmiş zaten. HDD'nin bize yeteceğini biliyorum. Çünkü sabah akşam olarak kullanılan bir bilgisayar değil. Günde 1 Max 2 saat açılıyor. Ama bugün gidip SSD aldım. Adata'nın 480GB'lık versiyonunu aldım ve 450 TL gibi bir fiyat verdim. Sıkıntı hala devam etmekte.

Windows'u SSD'ye mi kurdunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı