Elektrik kesintisi sonrası PC açılmıyor

Mustafakenar93

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım açıkken 2 kere elektrik kesintisi yaşandı. İlkinde elektrik gitti ve bir süre sonra geri geldi. Tekrardan açtım bilgisayarımı ve 2-3 saat kadar oynadım. Sonra bir işim çıktı ve açıkken bırakıp evden ayrıldım. Tekrar elektrik gitmiş, şu an kasanın başlat tuşuna bastığımda veya anakartın manuel başlat tuşuna bastığımda resmen hayat yok. Fan dönmüyor, ses çıkmıyor vs. Ama işin ilginç tarafı ekran kartınının ve anakartın RGB ışıkları yanıyor. Benim düşüncem problemin PSU'dan kaynaklandığı ve yeni bir tanesi ile problemi çözeceğimi düşünüyorum. Sizce gözden kaçırdığım bir şey var mı? Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Power tuşunu arkadan kapatın ve bir gece hiç açmayın düzelmezse sorunun kaynağına detaylı bakarız. Bu arada PSU modeli nedir?

Dostum anakartın üstünde ki 24 Pin güç girişini, bütün RAM'leri, ekran kartını, BIOS pilini, yani PSU'dan gelen tüm bağlantıları çıkart. Statik elektrik olabilir. Bunları çıkarttıktan sonra 10 dakika bekle tekrar takıp dene.
Bu kadarına gerek bile yok. Statik elektrik olabilir. Güç kaynağınızın elektrik ile olan bağlantısını kesin, mümkünse düğme ile de kapatın. Ardından RAM'larınızı çıkartın. Sonra açma düğmesine birkaç defa basarak veya basılı tutarak statik elektriği boşaltın. Ardından elektriği vererek bilgisayarınızı açın.

Dostum geçmiş olsun, umarım bir daha başına hiç gelmez. Böyle talihsiz bir durum benimde başıma 1-2 sene önce gelmişti tüm sistem haşat olmuştu. İnşallah sende de böyle bir şey yoktur. Bu sebepten bende FSP 750W Hydro aldım. Allah korusun herkesi, üzücü bir durum. Arkadaşların dediği gbi statik elektrik olma olasılığı var. Güç kaynağı yanma v.s olduysa zaten illaki koku gelir. Benimkinden geliyordu. Geçmiş olsun tekrardan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı