Çözüldü Elektrik kesintisi sonrası sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Statik elektrik varsa diye kasayı fişten çekip açma tuşuna basılı tutun.
Güç kaynağı ne kadar sağlam ve kaliteli olursa olsun yine de sisteme ya da güç kaynağına zarar verme ihtimali var. Mümkünse güç kaynağını başka bir sistemde deneyin derim, ya da diğer parçaları. Herhangi bir sorun var mı yok mu tam kestiremiyorum ama şimdiden geçmiş olsun diyeyim.
Bana etiket atmamışsınız. Alındım, gücendim.
(!)

Son düzenleme:
Hocalar, az önce elektrikler gitti geldi, bilgisayar kapandı. Bir daha da açılmıyor. Şu an ne yapmalıyım bana bir akıl verin. Çok kötü durumdayım. Şu an PSU'da koku yok. High Power almadan önce araştırdım. İyi, sorunsuz, güzel dendi. Sorun anakartta mı? Ne yapacağım?

@kino @erme @NipponChemiConKYCap @Rivadex @Yener K.
Sistemin tamamen kapandığına emin olduktan sonra. 10 dakika fişi çekik bırak daha sonra tak. Daha olmazsa imkanın var ise RAM'i slotundan çıkarıp tekrar tak elektirik olup olmadığını anlarsın. En son çare olarak PSU gitmiştir. Başka PSU ile deneyebilirsin.

Hocalar, az önce elektrikler gitti geldi, bilgisayar kapandı. Bir daha da açılmıyor. Şu an ne yapmalıyım bana bir akıl verin. Çok kötü durumdayım. Şu an PSU'da koku yok. High Power almadan önce araştırdım. İyi, sorunsuz, güzel dendi. Sorun anakartta mı? Ne yapacağım?

@kino @erme @NipponChemiConKYCap @Rivadex @Yener K.

Güç kaynağından gücü kesip güç tuşuna 8 defa basıp statik elektriği boşaltıp dener misin? Olmazsa BIOS pilini çıkar 5dk bekle öyle dene. O da olmadı RAM-RAM'lerin yerini değiştir dene. Bunlar bende işe yaradı.

Gerekli tavsiyeler verilmiş hala olmuyorsa alternatif bir güç kaynağı bulursun denemek için, anakarta güç verebiliyor olması yeterli olur. Genel test yapmadan önce hızlıca bir güç kaynağı değişimine gidilir sonrasında genel stabilite ve sağlık testleri yapılır.

Sistemi fişten çekip açma kapama tuşuna 10-20 kere bas. Statik elektrik varsa atar çok sanmıyorum ama.

Dediğinizi yapınca düzeldi hocam şu an çalışıyor herhangi bir sorun yok yardımcı olan herkese çok teşekkürler.

Güç kaynağından gücü kesip güç tuşuna 8 defa basıp statik elektriği boşaltıp dener misin? Olmazsa BIOS pilini çıkar 5dk bekle öyle dene. O da olmadı RAM-RAM'lerin yerini değiştir dene. Bunlar bende işe yaradı.

Sistemin tamamen kapandığına emin olduktan sonra. 10 dakika fişi çekik bırak daha sonra tak. Daha olmazsa imkanın var ise RAM'i slotundan çıkarıp tekrar tak elektrik olup olmadığını anlarsın. En son çare olarak PSU gitmiştir. Başka PSU ile deneyebilirsin.

Statik elektrik varsa diye kasayı fişten çekip açma tuşuna basılı tutun.
Güç kaynağı ne kadar sağlam ve kaliteli olursa olsun yine de sisteme ya da güç kaynağına zarar verme ihtimali var. Mümkünse güç kaynağını başka bir sistemde deneyin derim, ya da diğer parçaları. Herhangi bir sorun var mı yok mu tam kestiremiyorum ama şimdiden geçmiş olsun diyeyim.

Size de teşekkürler hocalar statik elektrik varmış şükür düzeldi PSU veya anakart zarar görmüş olsa akıl sağlığımı kayberdim sanırım 😂
Gerekli tavsiyeler verilmiş hala olmuyorsa alternatif bir güç kaynağı bulursun denemek için, anakarta güç verebiliyor olması yeterli olur. Genel test yapmadan önce hızlıca bir güç kaynağı değişimine gidilir sonrasında genel stabilite ve sağlık testleri yapılır.
Düzeldi hocam teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı