Elektrik kesintisi sonrası WattMan hatası

Elektrik kesintisi olmuş ve ayarlar sıfırlanmış, çok normal. Wattman bir hata da değil ki, sistemde anormallik olduğunu belirtiyor sadece. Bilgilendirme metni diyebiliriz. Bu birçok nedenden dolayı karşına çıkabilir: Stabil olmayan RAM-CPU-GPU overclocku, kalitesiz PSU kullanımı, ani güç kaybı veya sistem yazılımındaki bir sıkıntı sebebiyet verebilir.

Hiçbir sorun yok sisteminizde. Rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer herhangi bir stabilite sorunu yaşarsanız buradan yazın.
Teşekkür ederim. İçim rahatladı. Şu lanet banada olduğunu düşünmüştüm.
Elektrik kesintisi olmuş ve ayarlar sıfırlanmış, çok normal. Wattman bir hata da değil ki, sistemde anormallik olduğunu belirtiyor sadece. Bilgilendirme metni diyebiliriz. Bu birçok nedenden dolayı karşına çıkabilir: Stabil olmayan RAM-CPU-GPU overclocku, kalitesiz PSU kullanımı, ani güç kaybı veya sistem yazılımındaki bir sıkıntı sebebiyet verebilir.
Sistemim ; R3 1200AF , Gigabyte B450M S2H , Corsair Vegeance 8GB 3000MHZ , Kingston A400 120GB , Seagate Barracuda 500Gb 7200Rpm , Aerocool Vx Plus 500w kullanıyorum. X.M.P bile açmadım. Çünkü bazı kişilerde X.M.P açınca mavi ekran alıyorlar. Hemde benim bios sürümümde. Bende X.M.P açmadım. Zaten FPS'ler bana yetiyor. Şuana kadar Overclock Vb. Yapmadım. Bios'uda ellemedim. (Sistem 1.5 aylık.) Bilgi için ve cevabınız için teşekkürler.

Güç kaynağınız nedir? Resimdeki gibi bağlarsanız etkisi olur...

Dosya Ekleri

• 4124292800870e21b6c35a3634483068.png
    4124292800870e21b6c35a3634483068.png
    786,4 KB · Görüntüleme: 54
Aerocool VX Plus 500W. Kasayı ben toplamadım. Parçaları ben seçtim ve sipariş ettim. Parçaları bir tanıdığı toplattırdım.

Kesinlikle Güç kaynağını değiştirin. 650W bütçe varsa 750W high power, Silverstone veya Seasonic güç kaynağı almanızı öneririm. Tabi ki Gold olanından. Emin olun kafanız rahat olacak.

Not: Bağlantılar attığım resimdeki gibi olmalı ve güç ayarlarından hızlı başlatmayı aç kapatılmalı. Ayrietten akım korumalı priz alırsanız çok iyi olur...

Kesinlikle Güç kaynağını değiştirin. 650W bütçe varsa 750W high power, Silverstone veya Seasonic güç kaynağı almanızı öneririm. Tabi ki Gold olanından. Emin olun kafanız rahat olacak.

Not: Bağlantılar attığım resimdeki gibi olmalı ve güç ayarlarından hızlı başlatmayı aç kapatılmalı. Ayrietten akım korumalı priz alırsanız çok iyi olur...
Yanlız bahsettiğim sistemi gördüğümüze eminmisiniz ? R3 1200AF , RX 570 , Corsair Vegeance 8GB 3000Mhz. Hızlı başlatma kapalı. Sisteme güç kaynağı gayet yetiyor. FPS değerlerim stabil. Ekran kartı yük altında CS:GO'da Max 95W çekiyor.

Yalnız bahsettiğim sistemi gördüğümüze emin misiniz? R3 1200 AF, RX 570, Corsair vegeance 8 GB 3000MHz. Hızlı başlatma kapalı. Sisteme güç kaynağı gayet yetiyor. FPS değerlerim stabil. Ekran kartı yük altında CS:GO'da Max 95W çekiyor.

WattMan sorunlarını Reddit'te gördüğüm kadarıyle böyle düzeltmişler. Bende Rx 5700 XT kullanıyorum, Bu şekilde düzelttim valla...

WattMan sorunlarını Reddit'te gördüğüm kadarıyle böyle düzeltmişler. Bende Rx 5700 XT kullanıyorum, Bu şekilde düzelttim valla...
Bugün gene geldi. Fakat bilgisayarı yeniden başlatırken verdi. Anlamadım derdini. Fakat Valorant Vanguard'ın görevini sonlandırmıştım. Hemen sonra gitti. Anlayamadım . 3-4 gün geçsin yazarım buraya gelirse.

Yeni konular

Geri
Yukarı