Elektrik kesintisi sonrasında R7 2700X ve GTX 1660 Super sistemde "No Signal" hatası

LexiUP

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB predator CL15 3200 MHz PR
Ekran kartı
1660 SUPER 6 GB
Anakart
Asrock B450M HDV
İşlemci
Ryzen 2700x
Merhabalar, bir gün önce bilgisayardayken masa lambanın ışığı biraz söndü(voltaj düştü) ve geri eski ışıltısına döndü. Ama bilgisayarım çalışıyordu(aynı prizde takılı). Bu olayı ikinci defa yaşadım sonrasında elektrikler komple gitti. Elektrikler geldikten biraz sonra bilgisayarımı açıp devam ettim kullanmaya. Sonrasında aynı olayları ikinci defa yaşadım. Voltaj düşüklüğü ve sonrasında komple elektrik gitti. Bilgisayarı tekrar çalıştırdığımda kasam çalışıyor fakat ekranım pasif modda kaldı aktif olmadı. No signal verdi. Güç kablolarını çıkarttım taktım. Herhangi bir değişim olmadı. Monitör ve psu güç kablolarını prizlerini söküp bir 10 dakika bekledim ve geri taktım. Sorun ortadan kalktı.

Bugün tekrar bilgisayar başındayken bir anda ekranım kapandı kasama baktım hala çalışıyordu. Bilgisayar fanlarımın sesi arttı (Bilgisayar fanlarım anakarta bağlı). Resetlemek için tuşa basılı tuttuğumda tepki vermedi. Arkadan power tuşundan kapattım. Biraz bekledim tekrar açtım. Fan sesi çok fazlaydı. Bilgisayar açılıyor fakat ekran gelmedi.

Sizce bu sorun hangi donanımsal parçadan çıkıyordur?

PSU : Thermaltake 700W Smart Serisi 80+ Güç Kaynağı

Bugün tekrar bilgisayar başındayken bir anda ekranım kapandı kasama baktım hala çalışıyordu. Bilgisayar fanlarımın sesi arttı (Bilgisayar fanlarım anakarta bağlı). Resetlemek için tuşa basılı tuttuğumda tepki vermedi. Arkadan power tuşundan kapattım. Biraz bekledim tekrar açtım. Fan sesi çok fazlaydı. Bilgisayar açılıyor fakat ekran gelmedi.
Bu kısımda olanlar benim başıma geldiğinde ekran kartı değiştirmek zorunda kalmıştım. Fanlar Full güçte çalışıyor, ama görüntü yoktu. Belki sizin de sorun ekran kartında olabilir.

Olay görüntüleyicisinden bakar mısın bir daha öyle olduğunda? Eğer Kernel 41 hatası aldıysan büyük ihtimal sorun ekran kartında, benzer bir durumla uzun süredir uğraşıyorum.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı