Elektrik Kesintisi Sonucu Windows Bozuldu

blackweather

Hectopat
Elektrik kesintisi sonucu bilgisayarı yeniden açtım, Windows Başlatılamadı menüsüne attı. Dosyalarımı koru ve dosyaları sil ile 2 yöntemden sıfırlamaya çalıştım ama restart dahi atmadan sıfırlama iptal oldu. Bundan önce de böyle olmuştu flashla yeniden format atarak düzelttim. Hep böyle format atarak mı düzelteceğim :) HD Tune ile tarama yaptım bad sector hatası yok. Sağlık durumu iyi, hepsinde "ok" yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle PC gücüne uygun bir UPS almalısın, UPS hem enerji kesildiğinde PC' ni düzgün kapatmanı sağlar hem de enerji dalgalanmalarına karşı PC' ni korur (Şarjı iyi olmalı!).
İkinci olarak da Symantec Ghost Boot CD 12 dosyasını Rüfus programıyla flash diske kurularak Windows' un kurulu haldeki kopyasını formatlama gerektirmeden olduğu gibi yedekleyip, istediğinde yedeklediğin şekilde tekrar kurabilirsin, üstelik bu işlemler sadece 5-10 dk. da oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı