Çözüldü Elektrik kesintisi SSD için zararlı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brkdms

Decapat
Merhaba, laptop kullanıcısıyım ve bataryam ölü yani masaüstünden farksız. Son 3 gündür 5-6 kere elektrik kesintisi oldu bu yüzden bilgisayarım 2-3 kere elektrik kesintisinden etkilendi. 2 gün önce Samsung EVO 860 500GB olan modelini aldım. Bu elektrik kesintileri çok büyük zararlar verir mi?

Daha kullanmaya başlayalı 1 gün oldu, vaat edilen 550 MB okuma -520 MB yazma hızının düşmesi normal mi yoksa kesintiler yüzünden mi böyle? Hiç SSD kullanmadığımdan bu hız düşüşleri gibi şeyler hakkında bilgim yok, kısaca bu değerler normal mi? Ek olarak arkadaşım bu prizi almamı söyledi herhangi bir yararı olur mu?

Dosya Ekleri

• resim_2021-01-19_165804.png
    resim_2021-01-19_165804.png
    379 KB · Görüntüleme: 82
  • resim_2021-01-19_165951.png
    resim_2021-01-19_165951.png
    179,7 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Değerler iyi.
laptopta çok sorun olmazda, bilgisayar olupda PSU kötü olsaydı alınabilirdi.
Hocam, değerleri iyi. Sıkıntı yok. Akım korumalı priz elektrik kesintisinden koruyamaz. İçinde bulunan varistör sayesinde yüksek voltaj koruması yapar.

Aynı SSD bende de var değerler çok iyi. Testi yapıcağınız zaman arkada tüm uygulamaları kapatıp yaptığınızda daha iyi sonuç verecektir. Elektrik kesintisine geleceksek Philips bu konuda oldukça yeterli diye düşünüyorum babam kullanıyor memnun fakat sizin alacağınız markayı bilmiyorum.

Son düzenleme:
Olmazsa olmaz değil hocam. Size kalmış.

Geri
Yukarı