Elektrik kesintisinde sistemi açık tutmak

Lolipop3535

Decipat
Makaleler
3
Blunduğum bölgede sürekli elektrik gidiyor.
Böyle 1-2 saniyeliğine ama bilgisayar kapanıyor.
Bu da hergün olunca yani doğal olarak bilgisayara zarar verir. Böyle Powerbank mantığında bir PSU istiyorum. PSU'da değil yani böyle ek bir şey, bilgisayara bağlıyacağım elektrik gittiğinde otomatik devreye girecek. 5 dakika kadar PC'yi ayakta tutacak. Ben kendi elimle PC'yi kapatacağım, öyle bir şey arıyorum.

Onun adı PSU değil, UPS. Kesintisiz güç kaynağı olarak geçer. Şöyle bir şey alınabilir:

Bu da hergün olunca yani doğal olarak bilgisayara zarar verir. Böyle Powerbank mantığında bir PSU istiyorum. PSU'da değil yani böyle ek bir şey, bilgisayara bağlıyacağım elektrik gittiğinde otomatik devreye girecek. 5 dakika kadar PC'yi ayakta tutacak. Ben kendi elimle PC'yi kapatacağım, öyle bir şey arıyorum.
Biz direkt akü kullanıyoruz. Bildiğin araba aküsü. Sadece 5 dakika değil, daha fazla açık tutabilirsiniz.

Bu da hergün olunca yani doğal olarak bilgisayara zarar verir. Böyle powerbank mantığında bir PSU istiyorum. PSU'da değil yani böyle ek bir şey, bilgisayara bağlıyacağım elektrik gittiğinde otomatik devreye girecek. 5 dakika kadar PC'yi ayakta tutacak. Ben kendi elimle PC'yi kapatacağım, öyle bir şey arıyorum.

Şanslısınız bilgisayar oyun oynarken kesilmiyor. Sistem yük altındayken elektrigin kesilmesi o kadar kötü bir şey ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı