Elektrik kesintisine karşı kesintisiz güç kaynağı

Aolzarin

Kilopat
Yer
Kocaeli/Gebze
Evet arkadaşlar elektrik kesintisine karşı bilgisayarım için kesintisiz güç kaynağı arıyorum.
Toplayacağım sistemde Corsair vs650 serisi 650 W bir psu alacağım.
Sistem parçalarını yazmama gerek yok.
Elektrik dairesinin çalışma yapacağı zamanlar oturduğum bölgede elektrik kesintisi oluyor. (Maalesef haberim olmadan sitesinde yapılacak kesinti saati yazıyor fakat başka saatte kesinti oluyor)
Sistemimin zarar görmemesi için elektrik gittiğinde direk devreye girecek bir güç kaynağı önerir misiniz ?
Eskiden hatırlarım internet kafeye gittiğim de elektrikler gittiğinde Bilgisayarların alt kısmında bulunan küçük bir kutu "bip" diye bir ses çıkarır devreye girerdi.Bütçemi zorlamayacak maximum 200 lt'lik bir güç kaynağı önerir misiniz ben Hepsiburada gördüm ama hangisi olur bilemiyorum.
Buyrun link; En Ucuz Kesintisiz Güç Kaynak (UPS) Ürünleri hepsiburada.com'da

Yardımlarınızı bekliyorum.

Powercom Bnt-1000Ap 1000Va Line İnteractive Ups - Vatan Bilgisayar

TUNCMATIK LITE II 1000VA LINE INTERACTIVE UPS - Vatan Bilgisayar

Bütçene göre bu ikisi işini görecektir. Ben Tunçmatik olanı öneririm. Benim adıma bakıp marka ismiyle ilgili şaka yapmazsanız sevinirim. :)

İsminizi söylemeseniz fark etmeyecektim bile :D
Bağlantısını nasıl yapıyoruz acaba ?
Psu güç girişi olan kabloyu (3 ağızlı) burdaki ürünlerin prizine takıyoruz ? ondan sonrada o aletinde prizini normal elektrik hattına takıyoruz ve bu kadar ?
Ayar falan yapmamız gerekiyor mu ?

Evet, bağlantıları gayet basit ancak gene de UPS'in kutusundan çıkacak bağlantı şablonuna göz atmanı tavsiye ederim. Bir süre UPS'i şarj etme gibi işlemlerden sonra bilgisayar bağlantılarını yapıp aktif hale getirince UPS kullanıma hazır oluyor. Her şeyi ayrıntılı olarak gösteren kılavuz kutudan çıkar.

Son düzenleme:
Evet, bağlantıları gayet basit ancak gene de UPS'in kutusundan çıkacak bağlantı şablonuna göz atmanı tavsiye ederim. Bir süre UPS'i şarj etme gibi işlemlerden sonra bilgisayar bağlantılarını yapıp aktif hale getirince UPS kullanıma hazır oluyor. Her şeyi ayrıntılı olarak gösteren kılavuz kutudan çıkar.

Peki elektrik gittiğin andan itibaren kaç dakika ve ya saat beni götürür bu tuncmatik olanı alırsam?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı