Elektrik kesintisine karşın bilgisayar nasıl korunabilir?

Nasıl bir koruma istiyorsunuz? Bilgisayar elektrik gidince güvenli bir şekilde kapanıcak kadar süresi olsun gibi bir koruma mı yoksa elektrik geri geldiğinde oluşabilecek yüksek akıma karşı bir koruma mı?

İlki için ihtiyacınıza uygun değerlerde bir UPS gerekli ikincisi için iyi bir korumaya sahip akım korumalı priz veya iyi bir korumaya sahip PSU.

Nasıl bir koruma istiyorsunuz? Bilgisayar elektrik gidince güvenli bir şekilde kapanacak kadar süresi olsun gibi bir koruma mı yoksa elektrik geri geldiğinde oluşabilecek yüksek akıma karşı bir koruma mı?

İlki için ihtiyacınıza uygun değerlerde bir UPS gerekli ikincisi için iyi bir korumaya sahip akım korumalı priz veya iyi bir korumaya sahip PSU.

Sen böyle söyleyince ikisi de lazımmış gibi göründü.

Akım korumalı prizi hallettim bana bir tane UPS önerebilir misiniz?

Son düzenleme:
Akım korumalı priz al ve elektrik gittiği Anda fişi cek Aniden geldiğinde fazla akim gitmesin.
Her elektrik gittiğinde PC yanında olamaz ki.
Efendim elektrik aniden gittiğinde PC'ye bir zarar verir mi?
Düşük bir ihtimal ama kimse vermez diyemez. Benim de UPS'im yok mining yaptığım zamanlar da oldu PC 7/24 çalışıyordu elektrik gidiyordu geldiğinde açılıyordu. Bir sorun olmadı daha. (Akım korumalı priz var tabii ki)

Sen böyle söyleyince ikisi de lazımmış gibi göründü.

Akım korumalı prizi hallettim bana bir tane UPS önerebilir misiniz?
Hocam ben de çok hakim değilim onlara dediğim gibi ben de kullanmıyorum. Fiyatlar daha uygun olsa edinirdim bir tane.

Yeni konular

Geri
Yukarı