Elektrik olmayan bir yeri nasıl kolayca aydınlatabiliriz?

Orayı atölye gibi kullanacaksanız mutlaka eleltrik çekmelisiniz. Mümkünse kalın bir kabloyla çekin.
Neden hocam? Evden üçlü priz sarkıtsam yetmez mi? En fazla 3-4 tasarruflu ampül ve matkap kullanırım. Kaliteli bir üçlü priz işimi görmez mi Viko falan? Matkapta zaten muhtemelen kısa kısa aralıklarla kullanırım.

Yeterli olur hocam, test edin yine de. Yanarsa kablo yazık olur.
Denemekte yarar var zaten ucuz olacak. Hele bakalım şarjlı matkap falan ıvır zıvır bulabilirsem güzel. Lise döneminden beri go kart, buggy tarzı bir şeyler yapma hayalim var. Ortak bulamadım kendime. Tek başıma girişicem en sonunda. Drift atabileceğimiz bir arabamız olmayacak sanırım kendimiz yapıcaz artık :D

Denemekte yarar var zaten ucuz olacak. Hele bakalım şarjlı matkap falan ıvır zıvır bulabilirsem güzel. Lise döneminden beri go kart, buggy tarzı bir şeyler yapma hayalim var. Ortak bulamadım kendime. Tek başıma girişicem en sonunda. Drift atabileceğimiz bir arabamız olmayacak sanırım kendimiz yapıcaz artık :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu yapın hocam, hurdalarla bile yapabilirsiniz. Tek sıkıntı kocaman çember bulmak:)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunu yapın hocam, hurdalarla bile yapabilirsiniz. Tek sıkıntı kocaman çember bulmak:)
Çok kafa patlatmak lazım buna hocam ya :D 3 tekerlekli trike bike veya go-kart çok daha kolayıma geliyor. Tecrübe kazandıktan sonra neden olmasın ama :) Neler çıkar neler...

Aydınlatma için ayrı bir kablo çekip anahtarla aç kapa sistemi yapın. Her ne kadar büyük yük çeken aletler kullanmayacak da olsanız bu hattın aydınlatmadan ayrı olmasında fayda olur diye düşünüyorum.
Ayrıca elektriğin şakası yoktur çok bilmediğiniz bir konuysa kendi başınıza girişmeyin.

Aydınlatma için ayrı bir kablo çekip anahtarla aç kapa sistemi yapın. Her ne kadar büyük yük çeken aletler kullanmayacak da olsanız bu hattın aydınlatmadan ayrı olmasında fayda olur diye düşünüyorum.
Ayrıca elektriğin şakası yoktur çok bilmediğiniz bir konuysa kendi başınıza girişmeyin.
Pratik olması ve en az maliyetle yapmak önemli benim için. Hat falan çekmek uğraştırır ve apartmanın ortak alanı olduğundan çokta kurulmak istemiyorum. Birde tasarruflu ampül kullanırım onlarda toplasan 60-70W çeker heralde diye düşünüyorum.

Hat çekmekten kasıt alacağınız 3-5 metre kabloyu 2 tane almak. Yani evinizde toprak hattı varsa ki olmalı 3 damarlı düzgün bir kablo makinalar için sarkıtacaksınız, 2 damarlı yine nispeten dandik sayılmayan bir kabloyu aydınlatma için. Bir tane abajurlarda kullanılan aç kapa butonu da aydınlatma da kullanılacak. Yere göre mesafeye göre ve herşeyden önemlisi sizin güvenliğinizi sağlayacak durumu sağlamak adına en doğru karar verilmeli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı