Elektrik tesisatı yüzünden oluşan FPS düşmesi

ygtslck01

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 gb crucial cl 15 3000 mhz ram dual
SSD veya HDD modeli
cs 3030 xlr 8 pny
Ekran kartı
1660 super inno3d
Anakart
h410mh biostar
İşlemci
i310100f
Başlıktaki gibi akıcılık sorunu var yapmadığım şey kalmadı tek tesisata baktırmadım ona baktırmadan regülatör ya da UPS alsam bu sorunu çözer mi bu eşyalar? Yoksa illa tesisat tadilatı falan lazım mı? Bir işe yaramaz mı ani UPS veya regülatör?

Sebep bu ise regülatör işe yarayabilir.

Elektrik tesisatı yüzünden FPS düşmesini hayatımda ilk kez duyuyorum. Böyle bir durum olsa o sistem kendisini yeniden başlatır. Güç kaynağının görevi zaten tesisattan aldığı elektriği düzenleyerek donanıma iletmek. En kötü ihtimalle tesisat çöp bile olsa güç kaynağı o elektriği düzenler, düzenleyemezse de bozulur veya az önce dediğim gibi sistem çalışmaya devam etmez.

Başlıktaki gibi akıcılık sorunu var yapmadığım şey kalmadı tek tesisata baktırmadım ona baktırmadan regülatör ya da UPS alsam bu sorunu çözer mi bu eşyalar? Yoksa illa tesisat tadilatı falan lazım mı? Bir işe yaramaz mı ani UPS veya regülatör?

@kino nun dediği gibi eğer tesisatınızda topraklama var ise sorununuz tesisattan değildir.

@kino'nun söyleyeceğini tercüme edecek olursak eğer, FPS düşmesinin elektrik tesisatıyla ilgilisi yoktur. Sorunu başka bir yerde arayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Kino'nun söyleyeceğini tercüme edecek olursak eğer, FPS düşmesinin elektrik tesisatıyla ilgilisi yoktur. Sorunu başka bir yerde arayın.

Olabiliyor.

Olabiliyor.

Tesadüftür olma ihtimali yüksek. Söylenilen şey PSU'nun çalışma mantığına çok ters. Bu kadar etki edecek dalgalanmalarda PSU yüksek ihtimal kendini kapatacaktır zaten. Yıllardır bu iş içindeyim hiç böyle bir şey yaşamadım, okumadım da. Biraz daha araştıracağım bakayım böyle bir şey mümkün mü!

Olabiliyor.

Bu ihtimal bana çok ekstrem geliyor. Çünkü evet tesisatı değiştirdik düzeldi, farklı evde denedim drop kalmadı tarzı konular hiç görmedim. Bu düzensiz elektriğin güç kaynağını bile geçip direkt sistem performansı etki etmesi nasıl desem böyle milyonda bir ihtimal gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı