Elektrik tesisatı yüzünden oluşan FPS düşmesi

ygtslck01

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 gb crucial cl 15 3000 mhz ram dual
SSD veya HDD modeli
cs 3030 xlr 8 pny
Ekran kartı
1660 super inno3d
Anakart
h410mh biostar
İşlemci
i310100f
Başlıktaki gibi akıcılık sorunu var yapmadığım şey kalmadı tek tesisata baktırmadım ona baktırmadan regülatör ya da UPS alsam bu sorunu çözer mi bu eşyalar? Yoksa illa tesisat tadilatı falan lazım mı? Bir işe yaramaz mı ani UPS veya regülatör?

Sebep bu ise regülatör işe yarayabilir.

Regülatör mü UPS mi almalıyım anladım hangisi alayım sen regülatör dedin ama UPS diyenler de var.

@kino'nun söyleyeceğini tercüme edecek olursak eğer, FPS düşmesinin elektrik tesisatıyla ilgilisi yoktur. Sorunu başka bir yerde arayın.

FPS düşmem var demedim ben kardeşim akıcılık sorunu var. Moderatör düzeltmiş başlığı FPS düşmesi diye, akıcılık sorunu var bende. FPS 300, 250 ama oyun akıcı değil frametime ms yükseliyor bayağı.

UPS de olabilir. Kesintiye karşı da korur.
n11.com'dan Makelsan Lion 1200 VA Line Interactive UPS Güç Kaynağı seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
VA ve Watt birbirinden farklı güç birimidir. Line İnteraktif modellerde 0,6 ile çarpılarak bulunabilir.

n11.com'dan makelsan lion 1200 VA line ınteractive UPS güç kaynağı seçtim! Alışverişin uğurlu adresi'nde fiyatlar harika!
VA ve watt birbirinden farklı güç birimidir? Line interaktif modellerde 0,6 ile çarpılarak bulunabilir.

Bütçem 900, 1000 arası.
n11.com'dan makelsan lion 1200 VA line ınteractive UPS güç kaynağı seçtim! Alışverişin uğurlu adresi'nde fiyatlar harika!
VA ve watt birbirinden farklı güç birimidir? Line interaktif modellerde 0,6 ile çarpılarak bulunabilir.

Tek farkı kesintiye karşı korumasımı UPS'un?

Öyle de diyebiliriz. İçindeki akü/aküler sayesinde sistemi açık tutar.
Linkteki de olabilir. Sizin için yeterli olur.

Peki akımı falan regülatör gibi dengeler değil mi yanı düşük voltaj varsa ya da yüksek voltaj varsa dengeli voltajı sağlar değil mi regülatör gibi ondan şüpheleniyorum evde çünkü evin ampulleri falan hafif sönüyor bazen kapanıp açılıyor kısılıyor saçma sapan.

Evet hocam. Düşük voltaj koruması da yapar.

Voltaj koruması yapar. Kesintiye karşı korumaz.

Hocam aynı sorunu yaşıyorum, 240Hz var 60Hz gibi görüntü alıyorum komple sistemi başka bir eve taşıdığımda ise sorun anında çözülüyor tekrar evime kurunca sıkıntı çıkarıyor. Sorunu çözebildin mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı