Elektriklenme PSU'ya zarar verir mi?

367519

Decipat
Merhaba arkadaşlar bugün sistemimi toplayıp kasayı açtım. Fakat anakart aynasında aşırı derece de elektrik var eski PC'de de öyleydi fakat XPG Core Reactor korumaları sebebiyle sorun olmaz diye düşünmüştüm sorun güç kaynağında mı yoksa korumalar topraklama sorunu için geçerli değil mi ve sisteme zarar vermiş midir?
Not: Prizimde topraklama sorunu olması muhtemel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, topraklama olması gerekir. Yoksa, PSU da bir şey yapamaz. Prizi söküp kontrol edin. 3 adet kablo olması gerekir. Aksi olmadığı takdirde, gövdeye sarı-yeşil kablo çekilir. Kontrol edin.

XPG Core Reactor gibi üst seviye ürünlerde böyle durumların önüne geçmek için bazı şeyler yapılıyordu sanırım.

Sorun olacağını düşünmüyorum, yine de alabiliyorsanız önlem alın.
Bende öyle düşündüm hocam o yüzden psunun korumaların da problem olabilir mi diye düşündüm açıkçası? Sizce geri yollamali miyim?

İade etmenize gerek yok.

@Yener K. hocamın söylediğini yapın.
Dalgalanma koruması olduğu halde dalgalanma yaşamam psu da soruna işaret değil mi hocam
Hocam, topraklama olması gerekir. Yoksa, PSU da bir şey yapamaz. Prizi söküp kontrol edin. 3 adet kablo olması gerekir. Aksi olmadığı takdirde, gövdeye sarı-yeşil kablo çekilir. Kontrol edin.
Hocam evde sanırım topraklama yok ve akımdan dolayı klavye çoklu basıyor eski pcde de aynıydı o yüzden kablosuz klavye kullanmak zorunda kalmıştım.

Hocam, topraklama yoksa akım korumalı priz de görev yapamaz. UPS bile tam görevini yapamaz. İlk iş, bu sorunu halledin. Gerekirse elektrikçi çağırın.

Hocam, topraklama yoksa akım korumalı priz de görev yapamaz. UPS bile tam görevini yapamaz. İlk iş, bu sorunu halledin. Gerekirse elektrikçi çağırın.
Hocam apartman olduğu için yaptıramıyorum maalesef. Konusu değil ama eski pcde de yeni pcde de her klavye çift basıyor bir fikriniz var mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı