Elektrikler kesildikten sonra bilgisayara görüntü gelmiyor

Verus

Centipat
2 Gündür elektrik kesintileri yaşıyorum. Elektrikler geldikten bilgisayarı açıyorum lakin ilk açışımda görüntü gelmiyor ( monitör alana kadar evimdeki plazma TV'ye bağlı bu arada HDMI kablosu ile). Kasa çalışıyor fanlar dönüyor lakin görüntü gelmiyor. Reset atıyorum görüntü öyle geliyor. 3 defa elektrik kesildi üçünde de aynı durum tekrarladı ve dediğim gibi reset atmadan görüntü gelmiyor. Ekrana sinyal yok yazısı çıkıyor, bu neden kaynaklı olabilir? Ne konuda nasıl önlem alabilirim?

Ekran gelmiyor diyorsun ya da ekran kartı yanmış olabilir. Bir de yeni almakla yanmayacak diye bir şey yok.
İnsanları hemen korkutmayın.

RAM'leri söküp yerini değiştirin ve teker teker deneyin. Yüksek ihtimal statik elektirikden kaynaklı sorun. PC parçaları kolay kolay yanmaz elektirik gittiği zaman. Fakat depolama birimleri dayanıklı değildir. HDD veya SSD'de sorun olabilir.

Sistem özellikleri nedir? Özellikle de güç kaynağı.

MSI Armor OC 4 GB RX 570.
Geil Evo spear 3000 MHz 8 GB RAM.
Ryzen 3 2300X işlemci.
WD 240 GB SSD.
MSI A320M-A Pro Max 3200 MHz anakart.
Aerocool 500W VX Plus güç kaynağı.

İnsanları hemen korkutmayın.

RAM'leri söküp yerini değiştirin ve teker teker deneyin. Yüksek ihtimal statik elektirikden kaynaklı sorun. PC parçaları kolay kolay yanmaz elektirik gittiği zaman. Fakat depolama birimleri dayanıklı değildir. HDD veya SSD'de sorun olabilir.

Öğrendiğim kadarıyla evin topraklamasında bir problem var. Prizlerin bazıları sorunlu prizleri ve uzatmaları değiştirip, şartelleri indirip kaldırıp kendim denedim lakin bu sefer yapmadı kısa zamanda yine elektrik kesintisi olur ve tekrar yaşarsam dediğinizi yapacağım teşekkürler. Aynı zamanda önümüzdeki ay bir UPS almayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı