Elektrikler kesilmiş gibi kapanan PC

Furkan313

Centipat
Arkadaşlar selam sorun şu şekilde.

Bilgisayarımın işlemcisi ve ekran kartı aynı ayna tam yükte çalışırken sorun yok. 1 saat boyunca FurMark ve Prime95'de durabiliyor.

Ama CS:GO oynarken 30 dakika dolmadan elektrikler kesilmiş gibi kapanıyor PC. Hemen geri açıp oyuna tekrar bağlanıyorum. 15 dakika daha oynuyorum yine kapanıyor.

Ve işin garip kısmı şu. Bilgisayar Prime95 ve FurMark'ta aynı anda açıkken işlemci 85 dereceye ulaşıyor en fazla. Ekran kartımda 80 dereceye ulaşıyor. Bu şekilde bile kapanmıyorken. Oyun esnasındaki sıcaklık değerleri şöyle. İşlemci 65 derece ekran kartı 60 derece?

Nasıl olursa %100 yükte deli gibi ısınan PC sorun yaratmazken. Oyunda iken kapanır bu PC? PSU dandikliğinden olabilir mi? Eğer öyle olsa %100 yükte ve 90 derecelerde neden kapanmaz da 65 derecede oyundayken kapanır sürekli?

PSU şu https://www.hepsiburada.com/platoon...wer-supply-p-HBV00000BCIL7?magaza=Teknopcsarf

Açıkçası PSU'nun dandik olduğunu biliyorum fakat. Yukarıda da dediğim gibi işlemci 85 ekran kartı 80 derecelere ulaşıyor Benchmark testinde. Bu sırada kapanmıyorsa oyunda neden kapanır?

sistem özelliklerim.
i7 4790K.
RX 580 8 GB Nitro+ OC.
ASUS H81-K anakart.
DDR3 1600 MHz 8 GB Kingston RAM.
600W PSU platoon.

Son düzenleyen: Moderatör:
Memory test yapıp ramleri kontrol edin. PSU sorunlu görünüyor büyük ihtimalle de belleklerde sorun yoksa PSU kaynaklıdır.
Ramlerde sorun yok hocam, canavar gibiler. PSU kaynaklı olduğunu bende düşünüyorum ama, benchmarkta iken oyuna göre çok daha fazla güç tüketiyor işlemci ve ekran kartı, benchmarkta neden kapanmıyor o zaman pc?

Son düzenleme:
Ramlerde sorun yok hocam, canavar gibiler. PSU kaynaklı olduğunu bende düşünüyorum ama, benchmarkta iken oyuna göre çok daha fazla güç tüketiyor işlemci ve ekran kartı, benchmarkta neden kapanmıyor o zaman pc?

Evin tesisatında bir sorun olabilir mi? Farklı bir prize takıp dener misin bilgisayarı?

Evin tesisatında bir sorun olabilir mi? Farklı bir prize takıp dener misin bilgisayarı?
Hocam evin tesisatında bir sorun olamaz diye düşünüyorum,çünkü. Her zaman kullandığım priz,şimdiye kadar tüm sistemleri bu prizde kullandım vede Bilgisayar 12 saat açık durduğuda oluyor, 20 saat durduğuda oluyor. masaüstü işlemlerinde bir sorun çıkmadı hiç,yada internette gezinirken falan. Ama CS GO PUBG falan girdiğimde kesinlikle 1 oyun oynayamadan kapanıyor yarıda, prizle ilgili olsa, her denememde ve her gün denk gelir mi? Pek sanmıyorum 1 kere bile tam bir oyun bitiremedim pc kapanmadan.

Anakart ısınması geldi aklıma,etkisi olur mu sizce?

Ekran kartında olabilir arıza. Farklı bir kart ile deneme şansın var mı? Arkadaşından ödünç alsan?

Aynı şey benim de başıma geldi.

Ekran kartında olabilir arıza. Farklı bir kart ile deneme şansın var mı? Arkadaşından ödünç alsan?

Aynı şey benim de başıma geldi.
Hocam ekran kartını sokabileceğim her türlü teste soktum,bunlarda başarısız olsa dediğinizi düşünebilirdim, şuanda yine yaptı aynı sorunu Priz değiştirdim PSU güç kablosunu değiştirdim bir daha gireceğim oyuna,birde böyle deneyeyim,sizde sorun nasıldı?

EDİT: Priz ve Kasaya giden güç kablosunu değiştirdim sorun devam ediyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı