Elektrikli motorlar dik yokuşları çıkabilir mi?

Balo

Femtopat
Elektrikli motor almak istiyorum ama aklımda soru işaretleri var. Hızları düşük oluyormuş. 40 km/h civarında genelde, bunu hızlandırmak mümkün müdür? Ek olarak dik yokuşları çıkabilir mi?

Ali587

Centipat
Makaleler
2
Dik yokuş çıkar mı bilmiyorum ama hoverboard ile dik yokuş çıkıyorum.

HackerMulayim

Centipat
Yer
Yer
Zorlanır belki yolda kalır.

VGAMonitorluAdam

Hectopat
Yokuşları çok rahat çıkıyor sarjlilar. Hiz konusu modelden modele değişiyor, maksimum hızı arttırılıyor mu bilmiyorum. ST Max ZWD 406 L vardi elimde önceden. Şarjlı motor için hızı tatmin edici oluyor zaten. Sehir ici kullanım icin birebir. Hız istiyorsanız, kaplumbaga tarzi modelleri vardi ST'nin, onlar gayet saglam ve hızlı. Model Dora alfa 1200 olmasi lazim.

Son düzenleme:

xbea

Centipat
Yer
ROG Cumhuriyetinde Cumhurbaşkanı
Bir yerde görmüştüm bunların hız kilidi falan varmış o açılabiliyormuş sanırım
Motorun kaç CC güç ürettiğine bakarak maksimum çıkabileceği hızı hesaplayabilirsiniz. Eğer alacağınız motorun sahip olduğu CC ile maksimum hızı arasında fark varsa demek ki hızı sınırlandırılmış demektir. Nasıl açılır bir fikrim yok ama en azından sınırlı mı değil mi anlamanız açısından bu yönteme başvurabilirsiniz. Ayrıca yokuşları rahat bir şekilde çıkıyorlar. O konuda sıkıntı etmeyin.

Faik Şahan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
MSÜ
Evet çıkıyor.

furkankendiso

Centipat
Yer
NewYork/United/Scs
Bu motoru BİM'den satın almıştım babam biniyor kilosu 115, %25 eğimli yokuşu çıktığına şahit olmuşluğum var.

1614864836373.png

Yukarı