Elektro gitar cızırtı sorunu

tersgen4199

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 5-6 ay önce elektro gitar, amfi, kablo hepsini sıfır aldım fakat cızırtı oluşmaya başladı son 1-2 haftadır. Amfiye aynı kablo ile akustik gitarımı bağladığımda hiçbir cızırtı yok ama gitarın girişinde de sıkıntı yok ama akustiğin girişi yanda elektronun altta acaba kablo gevşek tutmuyor mu ya da kablo çok uzun kıvrılma sebebiyle mi oluyor bilmiyorum. Çünkü cızırtı sürekli değil kabloyla uğraşınca bazen geçiyor. Acaba buna benzer sorun yaşayan var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kabloyla oynayınca gidip geliyorsa sorun şu olabilir.
Gtrjack.jpg

Bakın çerçeveyi tutan yıldız vidalardan ayrı tam ortada bulunan bir somun var. Zaman içinde gevşemiş olabilir. Elinizle yoklayın hemen kendini saldıysa, çok rahat dönüyorsa o gevşemiştir.

Dikkat edin pay kalmamışsa ve yanlış tarafa çevirirseniz jack girişini içeri kaçırabilirsiniz. Sonunda ölüm yok sadece yıldızları açmanız gerekir tekrar yerine oturtmak için.

İkinci olarak bir önerim olacak gitar kablosunu şu şekilde kullanmayı alışkanlık haline getirin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok teşekkür ederim akşam evde somuna bir bakacağım ama dün gece kontrol ettim tekrar o somunun olduğu yer oynuyordu biraz sağa sola doğru muhtemelen sorun orada.
Çok teşekkür ederim akşam evde somuna bir bakacağım ama dün gece kontrol ettim tekrar o somunun olduğu yer oynuyordu biraz sağa sola doğru muhtemelen sorun orada.

Kabloyla oynayınca gidip geliyorsa sorun şu olabilir.
Eki Görüntüle 759627
Bakın çerçeveyi tutan yıldız vidalardan ayrı tam ortada bulunan bir somun var. Zaman içinde gevşemiş olabilir. Elinizle yoklayın hemen kendini saldıysa, çok rahat dönüyorsa o gevşemiştir.

Dikkat edin pay kalmamışsa ve yanlış tarafa çevirirseniz jack girişini içeri kaçırabilirsiniz. Sonunda ölüm yok sadece yıldızları açmanız gerekir tekrar yerine oturtmak için.

İkinci olarak bir önerim olacak gitar kablosunu şu şekilde kullanmayı alışkanlık haline getirin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bir de sormayı unuttum tam anlamadım ama mazur görün elle mi sıkayım yoksa anahtar vs gibi bir aletle mi sıkayım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı