Elektro Gitar Tel Önerisi

Ben Alp Er

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba. Bugün elektro gitarımın en üst teli koptu ve yeni bir tel arıyorum. Metal müzik çalıyorum (Slipknot vs.) ama clean tonlarda parlak sesi olan bir tel arıyorum elixirlerin sesi akustik gibi çıkıyordu cleande ancak çok pahalı. 50-60 TL bandında parlak tonu olan güzel önerebileceğiniz tel var mı?

Clean tonları da iyidir. F/P diyebiliriz, üst segmentle kıyaslamayın. Yıllardır kullanırım.

Clean tonları da iyidir. F/P diyebiliriz, üst segmentle kıyaslamayın. Yıllardır kullanırım.
tavsiyeniz için teşekkür ederim ancak .9 çok ince gelebilir genelikle düşük tuninglerde çalıyorum belirtmeyi unutmuşu.
Jim Dunlop DESBN1254 Super Bright Elektro Gitar Teli (12-54) | doremusic
böyle bir tel buldum. parlak olduğu yazıyor. sizce nasıl?

Ekstrem iyidir lakin biraz nazlıdır abanmaya çok gelmez bunun dışında alice a506 öneririm hoş tellerdir piyasada çok bulunmuyor.
extremin hassas olduğunu ben de duymuştum o yüzden biraz uzak durduğum markalardandır :=)

tavsiyeniz için teşekkür ederim ancak .9 çok ince gelebilir genelikle düşük tuninglerde çalıyorum belirtmeyi unutmuşu.
12-54 iyidir hocam duruma göre değişir ben Ibanez grg170dx'de 9 yada 10 kullanıyordum distortion full ve sert tonlarda daha iyi dinamikler için öbür türlü sanki boğuluyor gibiydi kalın telde.

Dunlop kullandım, solo performansı beni zorlamıştı. Ama ritm çalıyorsanız, bu set gayet uygun. 👍
teşekkürler yardımınız için
12-54 iyidir hocam duruma göre değişir ben Ibanez grg170dx'de 9 yada 10 kullanıyordum distortion full ve sert tonlarda daha iyi dinamikler için öbür türlü sanki boğuluyor gibiydi kalın telde.
👍

extremin hassas olduğunu ben de duymuştum o yüzden biraz uzak durduğum markalardandır :=)
Yani strat bir gitar için minimum 10-11 iyidir ama çalmayı seçtiğiniz müzik türü için 12 biraz daha büyük kaçar gibi bende dinlerim, severim de 11 işinize yarar gerisini tonlarla oynarak halledersiniz bence.

Geri
Yukarı