Elektro Gitar Tel Önerisi

Yani strat bir gitar için minimum 10-11 iyidir ama çalmayı seçtiğiniz müzik türü için 12 biraz daha büyük kaçar gibi bende dinlerim, severim de 11 işinize yarar gerisini tonlarla oynarak halledersiniz bence.
bir sorun olacağını sanmıyorum üst tel 54 sonuçta. 11-56 da çalmıştım bu gitarda herhangi bir sorun olmamıştı

Alıştı iseniz ve gitarınızın ile de uyumlu ise şimdiden hayırlı olsun hocam.
Teşekkürler. Bu arada diğer arkadaşlara da yardımcı olmak adına bir bilgi paylaşayım. İstediğim tel aralığını o modelde bulamadım, ben de 7 telli için olanı aldım ve 9 numaralı teli çıkararak 11-52 ye çevirdim takımı. Eğer istediğiniz aralıkta tel yoksa Siz de böyle yapabilirsiniz.

Şahsen ben aşağıda vermiş olacağım 3 markadan başka tel kullanmıyorum:

1-) Daddario 0.10-0.46
Bu tel gayet uzun ömürlü bir tel gitarımda güzel sound ediyor benim en favori 1. tel marka modelim, tam bir F/P ürünüdür.

2-)Ernie Ball 0.10-0.46
Bu tel de yine aynı şekilde tam bir F/P ürünü. Ernie Ball'ın kalitesinden söz etmeye gerek yok sanırım.

3-)Fender Super Bullets 0.10-0.46
Stratocaster'ımdan çıkan ve arada bir alıp da kullanmayı sevdiğim tellerden. Diğerlerine göre fiyatı biraz fazla ama bu da çok güzel sound eder.

0.10-0.46 Telleri kullanmayı seviyorum. Teller rahat kullanılıyor o yüzden bu marka ve modelleri tavsiye ettim.

12-54 iyidir hocam duruma göre değişir ben Ibanez grg170dx'de 9 yada 10 kullanıyordum distortion full ve sert tonlarda daha iyi dinamikler için öbür türlü sanki boğuluyor gibiydi kalın telde.
12-54 Nedir allahım ya? Adam mı döveceksiniz gitarla?
Elektro gitar da standard akorda 9-42 ; 10-46 ,ideal kalınlıktır.
10 dan itibaren bend yapmanız zorlaşır ve parmaklarınız aşırı yorulur. Bare dahi zor basarsınız.

Telin kalınlaşması daha sert sesler çıkartacağı anlamına gelmez. Elektro gitarda 11 ve üstü jazz çalanların tercihidir. Hollow body / akustik tipi kasalarda kullanırlar ve jazz çalanlar zaten bend yapmazlar.

Son düzenleme:
10 dan itibaren bend yapmanız zorlaşır ve parmaklarınız aşırı yorulur. Bare dahi zor basarsınız.

Telin kalınlaşması daha sert sesler çıkartacağı anlamına gelmez. Elektro gitarda 11 ve üstü jazz çalanların tercihidir. Hollow body / akustik tipi kasalarda kullanırlar ve jazz çalanlar zaten bend yapmazlar.

gitarla adam dövmem için kalın tele ihtiyacım yok ;) ben ritim gitaristiyim ve tele vurduğumda düşük tuninglerde o telin taş gibi sert olmasını istiyorum. Tercih meselesi. Bana 10 çok ince geliyo ama ben size " o ne allahım yhaa sjsjjs" demiyorum.
Şahsen ben aşağıda vermiş olacağım 3 markadan başka tel kullanmıyorum:

1-) Daddario 0.10-0.46
Bu tel gayet uzun ömürlü bir tel gitarımda güzel sound ediyor benim en favori 1. tel marka modelim, tam bir F/P ürünüdür.

2-)Ernie Ball 0.10-0.46
Bu tel de yine aynı şekilde tam bir F/P ürünü. Ernie Ball'ın kalitesinden söz etmeye gerek yok sanırım.

3-)Fender Super Bullets 0.10-0.46
Stratocaster'ımdan çıkan ve arada bir alıp da kullanmayı sevdiğim tellerden. Diğerlerine göre fiyatı biraz fazla ama bu da çok güzel sound eder.

0.10-0.46 Telleri kullanmayı seviyorum. Teller rahat kullanılıyor o yüzden bu marka ve modelleri tavsiye ettim.
Önerileriniz için teşekkür ederim ernie ball Ve daddario kullanmıştım gerçekten uzun ömürlü ve tonunu uzun süre koruyan teller.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı