Elektro Gitar Tel Yüksekliği

unclast

Kilopat
Daha fazla  
Yakın zamanda Schecter Banshee-6 SGR model elektro gitar almayı düşünüyorum. Yeni başlayacağım için tel yüksekliği benim için önemli. Bu gitarın tel yüksekliği ne kadardır? Açıklamada 4mm yazıyordu ama neyin 4mm olduğunu anlamadım.

İlk elektro gitarınız mı olacak? Ve tavsiyem sayısal verilere göre değil de elinize alarak rahatlığını kontrol etmeniz. Schecter genelde beğendiğim bir marka fakat SGR gitarları için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Çalmayı bilen bir arkadaşın var ise onun ile git. Teller çok yakın olursa feredlere değer ve cızırtı yapar. Teller cok yüksek olursa bare basmakta ve ritim atamakta zorlanabilirsiniz.

Tellerin yüksekliğinin gitarla (eğer çok dandik bir gitar değilse) alakası yok. Gitarı alırsın, aldığın gibi luthiere götürürsün, gerekli ayarları yapar.

İlk elektro gitarınız mı olacak? Ve tavsiyem sayısal verilere göre değil de elinize alarak rahatlığını kontrol etmeniz. Schecter genelde beğendiğim bir marka fakat SGR gitarları için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
Evet ilk olacak. Schecter hakkında iyi yorumlae okumuştum ama şuan ne yapmam gerektiği konusunda kararsızım.

Evet ilk olacak. Schecter hakkında iyi yorumlae okumuştum ama şuan ne yapmam gerektiği konusunda kararsızım.
Tekrar ediyorum, Schecter çok iyi bir markadır. Fakat SGR gitarlardan Schecter kalitesi beklerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Aynı alt sınıf bir Epiphone gitar alınca Gibson, Squier alınca Fender kalitesi yakalayamadığınız gibi. 2.el alma şansınız varsa gözden geçirin derim.

Tekrar ediyorum, Schecter çok iyi bir markadır. Fakat SGR gitarlardan Schecter kalitesi beklerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Aynı alt sınıf bir Epiphone gitar alınca Gibson, Squier alınca Fender kalitesi yakalayamadığınız gibi. 2.el alma şansınız varsa gözden geçirin derim.
Zaten çok iyi bir kalite beklemiyorum nasıl olsa gitara ayırdığım bütçe 1000₺ civarı. SGR almam sorun yaratır mı yani?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı