Elektro gitarı bilgisayara bağlamak

HANS BİLAL

Hectopat
Makaleler
1
Yer
DEUTSCHLAND
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar SX thinline telecaster ve Marshall MG10 amfim var.
Aynı tonlardan sıkıldım ve amfim cidden overdrive/distortion olarak iyi denemez.
Gitarı laptopa bağlayıp Bias FX ve Guitar Rig kullanmayı düşünüyorum. Ses çıkışı olarak da amfiyi laptopa bağlayıp hoparlör olarak kullanmak istiyorum. Bu mümkün müdür?
Gerekli çevirici/adaptör/kablolar nelerdir? Link atıp yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bununla ilgili bir video vardı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Umarım işine yarar.

Merhaba arkadaşlar SX thinline telecaster ve Marshall MG10 amfim var.
Aynı tonlardan sıkıldım ve amfim cidden overdrive/distortion olarak iyi denemez.
Gitarı laptopa bağlayıp Bias FX ve Guitar Rig kullanmayı düşünüyorum. Ses çıkışı olarak da amfiyi laptopa bağlayıp hoparlör olarak kullanmak istiyorum. Bu mümkün müdür?
Gerekli çevirici/adaptör/kablolar nelerdir? Link atıp yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi sosyaller.

Ayrıca ses kartı kullanmadan ses almak istiyorsan ASIO4ALL kullanman lazım ama emin ol ses kartı kadar kaliteli olmaz ses kartı öneririm düşük bütçeli istiyorsan Behringer UM2 veya umc22 öneririm.

Steinberg UR22 ya da ScarlettSOLO almanı öneririm enstrüman kayıtları için gerçekten biçilmiş kaftanlardır.

Öncelikle bir ses kartı şart.
Gitar ses kartına girecek, ses kartının output kanallarından biri de amfinizin Varsa Return girişine bağlanacak. Return önemli çünkü bu giriş en doğal sesi alabileceğiniz transparan girişe sahiptir. Eğer yoksa amfideki AUX girişi de olabilir. Input a girmeyin çünkü amfi karakteri de PC de modellediğiniz smilasyon ile çakışıp çamur gibi ses çıkarır.

Yeni konular

Geri
Yukarı