Elektro gitarı bilgisayara nasıl bağlarız?

Öncelikle sitemizi referans gösteren arkadaşlara teşekkür ederim.

Sorunun çözümüne gelirsek.gitarı direk onboard ses kartınıza mikrofon yada line girişinden bağlandığında clean ton olarak sesi rahatlıkla duyabilirsiniz.
Zaten burada sorun yok demişsiniz.

Guitar rig vb programları çalıştırdığınızda bu programlar üzerinde ki efekt amfi vb simulasyonları üretebilmek için sesi işlemesi gerekir.
Ses işleme olayı ses kartından gelen sinyalin işlemci üzerinde düzenlenmesi ile oluşur.

Eğer onboard ses kartı kullanıyorsanız asio4all kullansanız bile onboard ses kartının gecikmesini düşürmeniz çok zor.
Harici ya da dahili PCI ses kartı almanız gerekmektedir.
Bu sekilde bir ses kartı aldığınızı varsayarsak yine asio4all programı üzerinden bu yeni ses kartınızı aktif edip ayarları ile oynamanıza gerek yok.
Ayrıca yeni ses kartınızın driver ayarlarında çıkış noktasını kac khz cıkıs sağlanacak vs ayarlayabilirsiniz.

Bu ayarları doğru yaptığınızda Amplitube,biasfx gibi programlardan gecikme değeri cok düşük(algılanmayacak kadar) sekilde birton efekti calıstırabilirsiniz.

Daha fazla yardım için sitemizde belirli konulara yorum yaparak yardım isteyebilirsiniz.
Çekinmeden yardım ederiz.

Bazı konunuza uygun bilgilendirici linkler bırakmak istiyorum.

(sizin için daha bilgilendirici olacak)

Öncelikle sitemizi referans gösteren arkadaşlara teşekkür ederim.

Sorunun çözümüne gelirsek. Gitarı direk onboard ses kartınıza mikrofon ya da line girişinden bağlandığında clean ton olarak sesi rahatlıkla duyabilirsiniz.
Zaten burada sorun yok demişsiniz.

Guitar rig vb programları çalıştırdığınızda bu programlar üzerinde ki efekt amfi vb simulasyonları üretebilmek için sesi işlemesi gerekir.
Ses işleme olayı ses kartından gelen sinyalin işlemci üzerinde düzenlenmesi ile oluşur.

Eğer onboard ses kartı kullanıyorsanız asio4all kullansanız bile onboard ses kartının gecikmesini düşürmeniz çok zor.
Harici ya da dahili PCI ses kartı almanız gerekmektedir.
Bu sekilde bir ses kartı aldığınızı varsayarsak yine asio4all programı üzerinden bu yeni ses kartınızı aktif edip ayarları ile oynamanıza gerek yok.
Ayrıca yeni ses kartınızın driver ayarlarında çıkış noktasını kac KHZ cıkıs sağlanacak vs ayarlayabilirsiniz.

Bu ayarları doğru yaptığınızda amplitube, biasfx gibi programlardan gecikme değeri cok düşük(algılanmayacak kadar) sekilde birton efekti calıstırabilirsiniz.

Daha fazla yardım için sitemizde belirli konulara yorum yaparak yardım isteyebilirsiniz.
Çekinmeden yardım ederiz.

Bazı konunuza uygun bilgilendirici linkler bırakmak istiyorum.

(Sizin için daha bilgilendirici olacak)

Geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim çok faydalı bilgiler amplitubeden sesi çok rahat alıyorum hiçbir sorun olmuyor ama guitar rig de öyle değil maalesef anlayamadım.

Herkese merhaba, ben elektro gitarımı jak küçültücü ile bilgisayarıma bağlıyorum. Bu aygıtı dinle dediğim zaman gecikmesiz ve cızırtı olmadan sesi gayet güzel alıyorum lakin guitar rig 5 programından ses alamıyorum asio4all programından aygıtı da seçiyorum anlayamadım. Program mı sorunlu önerebileceğiniz alternatif olarak program var mı? Yoksa ben mi yanlış bir şeyler yaptım.
GuitarFXBox adında küçük bir program kullanıyordum eskiden.

Guitar rig ya da diğerleri konusunda suna dikkat edin.
Programda herhangi bir Preset aktif ettiğiniz işlemciniz yüksek cpu kullanımına çıkıyor mu
Eger cikiyorsa işlemcinin yeterli gelmiyor demektir.
Eğer işlemci sıkıntı yaratmıyor ise guitar rig içindeki ayarlarda kaç khz değerinde çalıştığına bakın .
Ses Kartı ve Program arasında bir duzensizlik var.
Microsoft Audio. .... gibi bir kart seçili olmaması gerek asio4all seçin.
Sağ altta yeşil simge belirmesi lazim.

Guitar rig ya da diğerleri konusunda suna dikkat edin.
Programda herhangi bir Preset aktif ettiğiniz işlemciniz yüksek cpu kullanımına çıkıyor mu
Eger cikiyorsa işlemcinin yeterli gelmiyor demektir.
Eğer işlemci sıkıntı yaratmıyor ise guitar rig içindeki ayarlarda kaç khz değerinde çalıştığına bakın .
Ses Kartı ve Program arasında bir duzensizlik var.
Microsoft Audio. .... gibi bir kart seçili olmaması gerek asio4all seçin.
Sağ altta yeşil simge belirmesi lazim.
E abi gitar pedallarına i7 koyuyolar sanki.

Sunu demek istiyorum eski PC ise açtığın preset te efektler çok ise PC'nin işlemciyi kasabiliyor.
Ondan not düştüm.

Merhaba PC'yi yeni topladım 3-5 ay önce Max 20K verip işlemcim iyi işlemcide sorun yok lakin anlamadım mesela clean tonda gecikmesiz ve cızırtısız alıyorum sesi her şeyi de doğru yapıyorum guitar rig kısmını halletsem doya doya güzel tonlarla çalışcam ama yapamıyorum :(

Bi sorun var ama bilemedim
O zaman amplitube ile devam edin guitar rig çok eskide kaldı daha kaliteli ses simülasyonu için amplitube ve bias fx oneririm

Geri
Yukarı