Elektrogitar mı akustik gitar mı daha zor?

Akustik ile gitarı daha iyi anlarsınız hocam. Çünkü gerçek ses verir. Sonra elektroya geçince alışmanız daha kolay olur.

Elektronik gitar in tınısı biraz daha tizdir kafa yorar, akustik gitar çok daha rahattır eğlencelidir. Elektronik gitar havalı diye atlanması bana bayağı saçma geliyor. Normal gitar şahsen çok daha eğlenceli. Eskiden gitar çalıyordum ancak benlik olmadığı için bıraktım ve kendime uygun olanı daha sonrasında buldum, umarım sizde çalmaktan keyif alacağınız bir enstrüman bulabilirsiniz.

Ne çalacağınız ile ilgili. 30 yıla yakın gitar çalıyorum Akustik gitar ile başladım.
Aşağıdaki gibi şarkılar çalacaksanız bu lezzeti Elektro gitarda bulamazsınız. Fakat solo çalayım, hard rock, heavy metal çalayım derseniz onu da akustik gitarda yapamazsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne çalacağınız ile ilgili. 30 yıla yakın gitar çalıyorum akustik gitar ile başladım.
Aşağıdaki gibi şarkılar çalacaksanız bu lezzeti elektro gitarda bulamazsınız. Fakat solo çalayım, hard rock, heavy metal çalayım derseniz onu da akustik gitarda yapamazsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben zaten elektrogitar ile sludge metal tarzı ağır şeyler çalmak istiyorum fakat gitar kursundakiler ailemi önce akustikle başlamam konusunda ikna ediyor.

Ben de metal çalmak istiyordum, klasik gitarla başla dediler. Aldım, hiç devam edesim gelmedi. Bıraktım. Keşke elektroyla başlasaydım diyorum şimdi. Fiyatlar uçtu.

Geri
Yukarı