Elektrogitar önerisi

Strasseux

Hectopat
Daha fazla  
Elektro gitara başlayacağım ne alacağımı tam olarak bilmiyorum 10k kadar bütçem var amfi ile beraber oneri yapabilir misiniz?
Manga, kolpa, duman tarzi ve rock çalmayı dusunuyorum.

Duman gitaristi Telecaster model bir gitar çalıyor. Benim de çok beğendiğim bir model , hemen hemen bütün Türkçe rock şarkılarının tonlarını verir size , tabi amfi çok önemli. Tavsiyem , Boss Katana Mini veya Blackstar ID:Core V3 hariç amfi almaman. Bunları bilgisayara bağlayıp özel efekt de atayabilirsin diye biliyorum yani hemen hemen her tonu alırsın gitardan.

Gitara 6-7bin arası bir para kalıyor.
Tasarımını sevdiysen squier (fender'in alt markası) affinity telecaster modellerine bak , donanım olarak gayet sağladımdır.

Stratocaster gitarlar ile de bütün söylediğin grupları çalabilirsin , zaten strat ve tele kardeş gibidir.
Yine Squier markasına bakabilirsin (bullet modelleri pek iyi değil onlara bakma).
Ama Squier dışında milyon tane strat üreten firma var. Çok geniş bir ton yelpazesi istersen ilerde metal vb. çalarım dersen H-S-S manyetikli İbanez modellerini öneririm. IBANEZ GRX70QA modeli mesela.

Bu söylediğim gitarlar (Telecaster modelleri hariç) Floyd Rose köprüye sahiptir. Yeni kullanıcı dostu değildir pek, ayarları bozulduğunda arkasından yaylarını ayarlaman falan gerekir çok akort kaçırır seni biraz uğraştırır. İstediğin gruplar genelde S-S yada S-S-S manyetikli gitarlar tercih eder ama H-H manyetikli gitarlar çok iyi ve sert tonlar verir.

6-7bin civarına alabileceğin en iyi gitar Yamaha Pacifica'dır. Floyd rose köprülü olması yeni başlarken bir dezavantaj ama yakınında müzik mağazası varsa sorun olunca ayarlatabilirsin. Alabileceğin en kaliteli model budur. H-S-S manyetikleri var yani çok geniş bir ton aralığına sahip. Güzel bir amfi ayarıyla alamayacağın ton yoktur.

Son düzenleme:
Duman gitaristi telecaster model bir gitar çalıyor. Benim de çok beğendiğim bir model, hemen hemen bütün Türkçe rock şarkılarının tonlarını verir size, tabii amfi çok önemli. Tavsiyem, boss katana mini veya Blackstar ID: Core V3 hariç amfi almaman. Bunları bilgisayara bağlayıp özel efekt de atayabilirsin diye biliyorum yani hemen hemen her tonu alırsın gitardan.

Gitara 6-7bin arası bir para kalıyor.
Tasarımını sevdiysen Squier (Fender'in alt markası) affinity telecaster modellerine bak, donanım olarak gayet sağladımdır.

Stratocaster gitarlar ile de bütün söylediğin grupları çalabilirsin, zaten strat ve tele kardeş gibidir.
Yine Squier markasına bakabilirsin (bullet modelleri pek iyi değil onlara bakma).
Ama Squier dışında milyon tane strat üreten firma var. Çok geniş bir ton yelpazesi istersen ileride metal vb. çalarım dersen h-s-s manyetikli Ibanez modellerini öneririm. Ibanez grx70qa modeli mesela.

Bu söylediğim gitarlar (telecaster modelleri hariç) Floyd rose köprüye sahiptir. Yeni kullanıcı dostu değildir pek, ayarları bozulduğunda arkasından yaylarını ayarlaman falan gerekir çok akort kaçırır seni biraz uğraştırır. İstediğin gruplar genelde s-s ya da s-s-s manyetikli gitarlar tercih eder ama h-h manyetikli gitarlar çok iyi ve sert tonlar verir.

6-7bin civarına alabileceğin en iyi gitar Yamaha pacifica'dır. Floyd rose köprülü olması yeni başlarken bir dezavantaj ama yakınında müzik mağazası varsa sorun olunca ayarlatabilirsin. Alabileceğin en kaliteli model budur. H-s-s manyetikleri var yani çok geniş bir ton aralığına sahip. Güzel bir amfi ayarıyla alamayacağın ton yoktur.

Bu model alinabilir mi o zaman hocam HSS.

Bu model alinabilir mi o zaman hocam HSS.
Kalite olarak sizi asla üzmez , Pacifica'nın kalitesi dillere destandır. Floyd Rose köprüsünün olması ilk deneyiminiz olduğu için ayarlaması sizi zorlayabilir , bilen birisine yaptırmakta fayda var tel değişimi gerekirse.

Daha sert tonlar için humbucker tercih ediliyor genelde. Duman veya benzeri grupları çalmakta ısrarcıysanız Pacifica'dan şaşmayın o sizi üzmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradan hangi gitar hangi tonları çıkarmaya , hangi şarkıları çalmaya uygun görebilirsiniz.

Daha sert tonlar için humbucker tercih ediliyor genelde. Duman veya benzeri grupları çalmakta ısrarcıysanız Pacifica'dan şaşmayın o sizi üzmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradan hangi gitar hangi tonları çıkarmaya, hangi şarkıları çalmaya uygun görebilirsiniz.

Epiphone lp 100 nasıl hocam benim bilgim cok olmadığı icin anlayamıyorum da nedense cift humbucker sesi daha iyi geliyor.

Epiphone lp 100 nasıl hocam benim bilgim cok olmadığı icin anlayamıyorum da nedense cift humbucker sesi daha iyi geliyor.
Epiphone , Gibson isimli lüks gitar üreticisinin alt markası. Sizi üzmez iyi bir prosedürden geçiyor, fiyatına göre tasarımları iyidir başka markalarda sadece düz renk gitarlar oluyor o paralara genelde. Alabilirsiniz yani

Yeni konular

Geri
Yukarı