Elektrogitar önerisi

Yuwmi

Hectopat
Merhaba gitarda az bir deneyimim var ve elektro gitara başlamak istiyorum bütçem 8000 TL amfi olarak.

Blackstar ID: Core 10​

Düşünüyorum gitar olarak aklımda herhangi bir şey yok çalmak istediğim gruplar ise rammstein,slipknot,AC/DC,metallica tarz gruplar ne önerebilirsiniz acaba.

O tarz grupları çalacaksanız humbucker dediğimiz manyetik türüne sahip gitarlara yönelmelisiniz bir de sonrasında gereken pedalları almanız gerekecektir ama amfiniz efekt konusunda gayet iyi bence şimdiden gerek yok bütçenizde buna uygun birkaç model daha var benim aklıma gelenleri yazdım.
Cort VX2vsvm (bütçe arttırırsanız)
Schecter banshee-6
ESP LTD MH-10

O tarz grupları çalacaksanız humbucker dediğimiz manyetik türüne sahip gitarlara yönelmelisiniz bir de sonrasında gereken pedalları almanız gerekecektir ama amfiniz efekt konusunda gayet iyi bence şimdiden gerek yok bütçenizde buna uygun birkaç model daha var benim aklıma gelenleri yazdım.
Cort VX2vsvm (bütçe arttırırsanız)
Schecter banshee-6
ESP LTD MH-10

Yalnız amfide bütçeye dahil yani gitara ayırabileceğim bütçe 4000-5000 TL arası ayrıca pedallarla ilgili hiçbir şey duymamıştım ne işe yarıyor acaba.

Yalnız amfide bütçeye dahil yani gitara ayırabileceğim bütçe 4000-5000 TL arası ayrıca pedallarla ilgili hiçbir şey duymamıştım ne işe yarıyor acaba.

Güzel bir amfi seçmişsiniz. Pedallara bir nevi efekt diyelim mesela delay diye bir pedal var "Bir Derdim Var" şarkısının introsunu dikkatle dinlerseniz elektro gitarın sesinin yankı yapar gibi tekrarladığını göreceksiniz işte bunu mesela delay pedalı sağlıyor. O zaman öneri olarak X100 önereyim. Benim aslında tavsiyem çalmanızın başta rahat olması için maple bir sap tercih etmeniz ama sizin türünüzde neredeyse yok hele sizin bütçede hiç yok. İllaki Single manyetikli stratlara yönelmeniz gerekir onda da istediğiniz türleri tam tonunda çalamazsınız yani 4K az para değil ama elektro için az oluyor. X100 kötü değil ama başlangıçta eğer ya ben metal çalacağım kesin demiyorsanız bence SX veya Squier strat alın sonra yükseltin yükseltemezseniz cort X100 işte.

Güzel bir amfi seçmişsiniz. Pedallara bir nevi efekt diyelim mesela delay diye bir pedal var "bir derdim var" şarkısının introsunu dikkatle dinlerseniz elektro gitarın sesinin yankı yapar gibi tekrarladığını göreceksiniz işte bunu mesela delay pedalı sağlıyor. O zaman öneri olarak X100 önereyim. Benim aslında tavsiyem çalmanızın başta rahat olması için maple bir sap tercih etmeniz ama sizin türünüzde neredeyse yok hele sizin bütçede hiç yok. İllaki Single manyetikli stratlara yönelmeniz gerekir onda da istediğiniz türleri tam tonunda çalamazsınız yani 4K az para değil ama elektro için az oluyor. X100 kötü değil ama başlangıçta eğer ya ben metal çalacağım kesin demiyorsanız bence SX veya Squier strat alın sonra yükseltin yükseltemezseniz cort X100 işte.

Maalesef metal çalmak istiyorum. cort X100 güzel gibi görünüyor düşüneceğim peki bu fiyat bandında Ibanez alınır mı? Mesela IBANEZ GRX20W-WH GRX Elektro Gitar Fiyatı, Özellikleri | Zuhal Müzik | Zuhal Müzik

Güzel bir amfi seçmişsiniz. Pedallara bir nevi efekt diyelim mesela delay diye bir pedal var "Bir Derdim Var" şarkısının introsunu dikkatle dinlerseniz elektro gitarın sesinin yankı yapar gibi tekrarladığını göreceksiniz işte bunu mesela delay pedalı sağlıyor. O zaman öneri olarak X100 önereyim. Benim aslında tavsiyem çalmanızın başta rahat olması için maple bir sap tercih etmeniz ama sizin türünüzde neredeyse yok hele sizin bütçede hiç yok. İllaki Single manyetikli stratlara yönelmeniz gerekir onda da istediğiniz türleri tam tonunda çalamazsınız yani 4K az para değil ama elektro için az oluyor. X100 kötü değil ama başlangıçta eğer ya ben metal çalacağım kesin demiyorsanız bence SX veya Squier strat alın sonra yükseltin yükseltemezseniz cort X100 işte.
Hocam gitar hakkında bilgi öğreneceğim bir kaynak önerir misiniz? Ben de almayı düşünüyorum da. Konu açmıştım güme gitti...

Yeni konular

Geri
Yukarı