Elektrogitar sesi kötü geliyor

Yexioth

Femtopat
UMC22 ses kartım var. ASIO4ALL driverını kullanıyorum. Amfi simulasyonunda clean amfinin sesi güzel geliyor fakat distortion metal amfiye gecince ses aşırı kötüleşiyor. Sorunu bilen var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses kartındaki gain değil artacak olan, o hep sıfır kalsın. L12X'deki gain artacak.

Eğer değişiklik olmazsa plugin çalışmıyor olabilir, aşağıda iki tane daha kullanımı kolay ücretsiz plugin listeliyorum:

işlerim bittikten sonra deneyeceğim ve kayıtlarını alıp sana ileteceğim tekrardan çok teşekkürler dostum bana yardım ettiğin için, gözlemlediğim kadarıyla bu sorun sadece bende yok yani çözüme ulaşırsak baya bir insana da yardım etmiş olacağız.
bir de asio4all'un kararlı sürümünden kastın neydi?

2017 sürümü işte, beta demeyen.

Bu arada pluginde de sesi sonuna kadar açarsan clipping olur, ses ve gaini yavaş yavaş açmak gerek.

ASIO4ALL'un kararlı sürümünü indirdim, dediğin amfi simülasyonunu açtım ve ses hala.
Böyle, bu amfi simülasyonunu kullanan bir adamın aynı ayarlarını yaptım ondaki ses aşırı farklı ve güzel bendeki ses çok kötü ve alakasız adamla aynı bile değil ses kötülüğünü geçtim Windows'un ayarlarından yapmam gereken bir ayar var mı acaba? Ben sorunun amfi.
Simülasyonu olduğunu düşünmüyorum artık, bence bu ekipman sorunu tabii ki tahminim bu.
2017 sürümü işte, beta demeyen.

Bu arada pluginde de sesi sonuna kadar açarsan clipping olur, ses ve gaini yavaş yavaş açmak gerek.

İstersen ses ve gain'i yavaş yavaş aştığım bi kayıtı da sana atabilirim.

Ayarlar böyle benim:

Cypress TT-15.jpg

Ses de böyle:

Volume ayarının yanındaki kırmızı clipping lambasının yanmaması önemli. Efektlerin yanındaki metre de çalarken -18 civarı olsun, aşağıdaki konsoldan ses kısabilirsin. Ben de mesela -12'de o.

Noise Katana diye yazan da şu, noise gate sadece: Noise Katana - Noise Suppressor

Ayarlar böyle benim:

Eki Görüntüle 1174052

Ses de böyle:

Volume ayarının yanındaki kırmızı clipping lambasının yanmaması önemli. Efektlerin yanındaki metre de çalarken -18 civarı olsun, aşağıdaki konsoldan ses kısabilirsin. Ben de mesela -12'de o.

Noise katana diye yazan da şu, noise gate sadece: Noise Katana - Noise Suppressor

Clipping lambası yanmıyor ben çalarken, sanırsam gitarı gerçek bir amfi de denemeye çalışacağım bulabilirsem tabii, sorunun kaynağı ne hala bilemiyorum normal değil bu ses yani fakat yine de
aklına bir çözüm veya bir şey gelirse beni lütfen bilgilendir yardımların için teşekkür ederim dostum.

Yeni konular

Geri
Yukarı