Elektronik bölümü okuyan biri ne iş yapmalı?

ardakskn34

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben elektrik elektronik bölümü okuyorum. 10. sınıfım, bu bölümü okuyan abilerim biraz bilgi verebilir mi? Ne iş yapabilirim? Elektronikten anlarım, üniversite okuyup elektrik elektronik mühendisi mi olayım yoksa elektronik bölümü üzerine bir iş yeri açmak mı? Veya KPSS'ye girip devlete atanmak mı?

Torpil yoksa KPSS hayal. Benim çok yakın bir arkadaşım elektrik elektronik bölümü okudu lisede sonrasında 2 senelik teknikerlik bölümlerinde okuyup. Marlboro'nun fabrikasında işe girdi. Sanırım 5-5.5 gibi bir maaş alıyor. Bu arada aldığı maaş oradaki mühendislerden daha fazla 🙃

KPSS'ye hiç bulaşma zaman kaybı sağlam torpilin olmadığı sürece zor olacaktır. Mühendislik okursan senin için daima bir artı olacaktır ve iş bulmanı kolaylaştırır kurumsal firmalarda.
İş yeri açmak ise bu zamanda en kötü seçim olacaktır sermaye ve müşteri potansiyeli olan bir iş kurman gerekli ki korona zamanlarında bu çok zor esnaf kepenk kapatıyor bu zamanda eğer okuyamaz isen fazla da zaman kaybetme açıktan okuyabildiğin bölümü oku kurumsal bir firmada işe başla zaman geçtikçe insana çalışmak ta zor geliyor ve deneyim de bekliyorlar senden.

Yeni konular

Geri
Yukarı