Elektronik eşyalar işe yaramaz bir bağımlılık mı?

244012

Hectopat
Makaleler
7
Yukarıda dediğim gibi bu aletleri kullananlara çeşitli laflar edilmesi, diğer bağımlılıklar gibi görülmesi doğru mu? Bu aletler bir işe yaramıyor mu? Mesela sürekli kitap oku, telefonu bir kenara bırak diyorlar. Bence eğer bunlarla alakam olmasa baya saf bir insan olurdum diye düşünüyorum. İnterneti kullanmak yanlış mı? Bu konu hakkındaki düşünceleriz nedir?

Hmm. Zaten telefonu bırak, kitap oku diyenler genelde ebeveynlerimiz oluyor :) Bu konuda kıvırmayalım şimdi.Ama onlar senin iyiliğin için diyorlar.
Daha yaşın 17. Bu sene YKS'ye girmen lazım. Ve tahmin edersin ki sınavlarda oyunlarla ilgili şeyler sormuyorlar. Sınavlarda bu oyunlar sana yardımcı olmuyor (Strateji oyunları hariç. Bana çok yardımı oldu. Stronghold Crusader, W3:Reign of Chaos....) tam aksine köstek oluyor.

O oyunları oynayacağına, ders çalış. Sınava çalış, oku, bölümü bitir ve işe gir. O zaman oynarsın diyorlardır eminim. O zaman da bana oynamaya zaman kalmıyor dersin içinden.

Her zaman oyun oynarsın. Senede 365 gün, her gün oyun oynayabilirsin, ama YKS sınavına sadece 1 defa girebilirsin. İyi karar ver. İkisini de dengeli bir şekilde götürürüm deme. Zaten herkes öyle diyor. Sonra benim gibi Allah'ın dağında okursun.

Oyun oynamayıp, onun yerine ders çalışıp daha iyi bir yer kazansaydım diye kafamı duvarlara vuruyorum. Keşke ama geçti. O zamanlar çalışmadım diye şimdi DGS sınavına gireceğim 4 yıllık bölüme geçiş için. Bir bak bakalım. DGS sınavı örnek çözümlerine. Şimdi oyunu kapat ve ders çalış. Çalış ki DGS adlı şeytan icadıyla uğraşma. Çok canlar yanar.

Kullanıma bağlı. Çocuğum olsa ve bu aletleri 10 saat oyun oynamak için kullanmak istese izin vermem. Beyni öldürür bu şekilde kullanım. Ha dese ben İngilizce öğreneceğim, online kitap okuyacağım, bir şeyler araştıracağım eyvallah. Oyun vs. hayatın içinde ama dozunda bırakılmalı her şey.

Teknoloji ve internet bir nimet. İyi kullanırsan iyiye, kötü kullanırsan kötüye ulaşabilmen mümkün.

Hmm. Zaten telefonu bırak, kitap oku diyenler genelde ebeveynlerimiz oluyor :) Bu konuda kıvırmayalım şimdi.Ama onlar senin iyiliğin için diyorlar.
Daha yaşın 17. Bu sene YKS'ye girmen lazım. Ve tahmin edersin ki sınavlarda oyunlarla ilgili şeyler sormuyorlar. Sınavlarda bu oyunlar sana yardımcı olmuyor (Strateji oyunları hariç. Bana çok yardımı oldu. Stronghold Crusader, W3:Reign of Chaos....) tam aksine köstek oluyor.

O oyunları oynayacağına, ders çalış. Sınava çalış, oku, bölümü bitir ve işe gir. O zaman oynarsın diyorlardır eminim. O zaman da bana oynamaya zaman kalmıyor dersin içinden.

Her zaman oyun oynarsın. Senede 365 gün, her gün oyun oynayabilirsin, ama YKS sınavına sadece 1 defa girebilirsin. İyi karar ver. İkisini de dengeli bir şekilde götürürüm deme. Zaten herkes öyle diyor. Sonra benim gibi Allah'ın dağında okursun.

Oyun oynamayıp, onun yerine ders çalışıp daha iyi bir yer kazansaydım diye kafamı duvarlara vuruyorum. Keşke ama geçti. O zamanlar çalışmadım diye şimdi DGS sınavına gireceğim 4 yıllık bölüme geçiş için. Bir bak bakalım. DGS sınavı örnek çözümlerine. Şimdi oyunu kapat ve ders çalış. Çalış ki DGS adlı şeytan icadıyla uğraşma. Çok canlar yanar.
Sonuna kadar haklısın. Ailede diyenler var ama internette denenleri kastetmiştim. Bir de Lise 3'üm ama zaman azalıyor tabii.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı