Elektronik sigaradan bir nefes çektim, bağımlı olur muyum?

Aznable

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Gentoo.
Bir hata yapıp elektronik sigaradan bir nefes çektim. 15 Volt'a mı ne düşürmüştü arkadaşım. Sizce bağımlı olur muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 4-5 sene önce 1 aroma kutusunun yarısını içmiştim sıvı miktarını hatırlayamıyorum şuan ancak bağımlılık etmedi bende. Sanmıyorum bağımlılık edeceğini.

Elektronik sigara bağımlılığı düşürmek için kullanılıyor. Bir de buharı var tabi. Bir şey olmaz ama bir daha kullanırsanız bağımlı denebilir.

Dostum bağımlılık öyle bir fırtta olacak bir şey değil. Ben bundan 2-3 sene önce arkadaşlar verdikçe içiyordum. toplam 50-60 dal olmuştur belki ama bağımlılığım olmadı içime çekerek içmeme rağmen. Arada sırada nargile de içiyorum ama bir bağımlılığım yok. Sigaraya başlayan arkadaşları gözlemlediğim kadarıyla kendilerini teslim ettikleri için bağımlılar. Baş dönme mevzusu geçtikten sonra içmeye devam eden ve bunu isteyerek bir rutin haline getiren arkadaşlarım paket de aldıkları zaman başlamış oluyorlar. kısaca tek seferden bağımlı olmazsın merak etme :)

Bağımlı etmez.
Likit 2 malzemeden oluşur, nBase ve aroma.
nBase: Nikotin, Bitkisel Gliserin, Propilen Glikol.
Aroma:Bitkisel Gliserin ya da Propilen Glikol.

Bu malzemeler arasında nikotin en zararlısıdır. Hiç içmemiş biri yüksek nikotin içerse baş dönmesi halsizlik mide bulantısı yaşar. İçinde sigara gibi envai çeşit madde bulunmadığı için sorun olmaz. 15 volt değil 15Watt'dır o, sigara içimi içinse ideal ama ciğer çekimi içinse çok azda vermiş. Kısaca korkma bir şey olmaz eğer o gün boyu kullanırsan su içimine dikkat et aroma ciğerde kalıyor su ile çözülüyor.

Ahahahahah yok olmazsın hiç sigara içmememe rağmen 3 MG nikotinli elektronik sigara içiyordum arkadaştan keyfi tabi dışarı çıktığımda. Aromalı falan olduğu için likit içiyordum. Bağımlılık yapmıyor tabi sürekli kullanırsanız nikotini yüksek ise 9 MG olanlar yapabilir.

Zamanında bir mağazada çalışırken adamın biri içeriye elektronik sigarayla girmişti. Yalnız ilk defa gördüm ömrümde. Adam içeriye sis bombası atmış gibi herkese açık mağazayı, duman altı yaptı. Şaşırmaktan gülemedim😂😂 Bir de yasak olmadığını falan söylemişti. O pek zararlı değil diye biliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı