Elektronik ve yazılım ile ilgilenen meslekler

Söylenenlere ek olarak Elektronik mühendisliği ya da PC mühendisliği okuyup askeri savunma sanayii şirketlerinde (ki işçi şartları olarak şu an çok iyiler) çalışabilirsin. Elektronik ve PC ile ilgili çok fazla açıkları oluyor ve kaliteli mezunları kapıyorlar.

Öyle mi diyorsunuz? Ben de bu disipline yönelmek istiyorum ancak iş imkanlarından çekiniyorum açıkçası. Türkiye'de ne gibi alanlarda iş imkanları var, ne gibi alanlarda çalışabiliyorlar? Bilginiz var mıdır?
Ben de öğrenciyim, bu alan üzerinde gelişmeye çalışıyorum diyebilirim. Alan olarak aklına gelebilecek tüm teknoloji firmalarında çalışabilirsin. Özellikle savunma alanı revaçta bu sıra. Ve araştırmalarıma göre yurt dışında özellikle Hollanda'da çok fazla açık ve ihtiyaç olduğunu gördüm. Sonu olmayan bir deniz ve uzmanlaşması ciddi zaman, sabır ve İngilizce gerektiriyor. Türkçe kaynak oldukça sınırlı. Bir mikrodenetleyicinin bile 800 sayfa datasheet'i olabiliyor. Otomotiv, ev eşyası, kısaca elektroniğin hakim olduğu tüm iş alanlarında çalışabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı