Çözüldü Elementary OS 5.1.7 hera kurulmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Selamünaleyküm arkadaşlar.

HDD üzerinden birçok USB kullanmadan birçok dağıtımı bilgisayarıma kurabiliyorum.
Bunun için belli bir bölümü FAT32 yapıp,
ISO dosyasında ki dosyaları içine kopyalayıp,
Boot menuden de FAT32 olan bölümü seçip Live'ya da kurulum ekranına geçiyorum ve kuruyorum.

Ubuntu, elementaryOS 6.1, Kubuntu, archcraftos dağıtımlarını kurdum ama bir türlü elementaryOS 5.1.7 Hera'yı kuramadım.
elementaryOS 5.1.7 hera çok sağlam bir Linux. İçinde kendine ait uygulamaları ve teknolojileri çok güzel çalışıyor.

Kurulumda GRUB2-install yapıyor sonra şu hatayı veriyor;

'GRUB-EFI-AMD64-signed' package failed to install into /target/'

denediğim yöntemler;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Diğer bir yöntemde;
Kurulum hatası aldıktan sonra kurucuyu kapatıyordun.
Terminalde /efi ile ilgili klasörler oluşturup birkaç komutla da boot repair yapmaktı ama o da olmadı. Kaynak aldığım siteyi bulamadım. Paylaşacaktım yoksa. Live ekranda gitti. HDD'ye falan erişemediğim için de yedek alamadım.

USB'im olmadığı için kurulum yapamıyorum böyle.
Nasıl kuracağıma dair fikirler verirseniz, şu garibanı sevindirirsiniz. Çok uğraştım kurmak için ve "sanal doygonloooooooj".
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Telefonu root yaptım. Belli bir bölümünü ".img" olarak ayarladım ve bilgisayara Fat32 tarzında yansıttım.
Böylelikle kolayca kurdum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı