Elementary OS 5'ten eos 6'ya nasıl geçilir?

Mergen Tengri

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Tekno-Lokum
Arkadaşlar elimde eski bir Elementary OS 5 kurulum diski vardı bende bugün bilgisayara format attım. Geçtiğimiz haftalarda Elementary OS 6 tanıtılmış ve bende eos 5'den eos 6'ya güncellenmek istiyorum ne yapmam gerek?
ISO dosyasını tekrar indirmek istemiyorum. @349398 @Üzüntü @Linux is not UNIX @Linuxginar @Cakir67 @gümüşhaneli @rusen02 @Jaques JWSH @Beyaz atlı playboy @obertan @Recep Baltaş @whyGhosT @DarkLife @darwinistrator @SUBMITTER
Hocam o nedir ya : D. Kaç kişiyi etiketlediniz. Neyse cevaba gelirsek sanırım baştan kurmaktan başka bir çözüm yok.

Elemantary OS 6'nın repolarını elemantray OS 5 olarak kullandığın sistemin /etc/apt/sources.list dosyasına yapıştır. Eski repoları silmeyi unutma. Sonra sudo apt update && sudo apt upgrade yaz ayırmadan, güncelleme bitince ve rebootlayınca Elementary OS 6 hazır olucaktır.
Güncelleme ile yükseltilebileceğinden bahsedilmemiş. Tekrar kurmak zorundasınız.

Hocam o nedir ya : D. Kaç kişiyi etiketlediniz. Neyse cevaba gelirsek sanırım baştan kurmaktan başka bir çözüm yok.
Baştan kurcaksın.
Bizide etiketleseydin keşke :( (!)

.
Yanlış bilgi vermeyin

Son düzenleme:
Elemantary OS 6'nım repolarını elemantray OS 5 olarak kullandığın sistemin /etc/apt/sources.list dosyasına yapıştır. Eski repoları silmeyi unutma. Sonra sudo apt update && sudo apt upgrade yaz ayırmadans, güncelleme bitince ve rebootlayınca Elementary OS 6 hazır olicaktır.

Yanlış bilgi vermeyin
Bunun videolu bir anlatımı yada göreselli anlatımı yok mu? Tam anlyamadım da.

Bunun videolu bir anlatımı ya da göreselli anlatımı yok mu? Tam anlyamadım da.

Hocam kusura bakmayın ama bu dediklerimi yapamayacak kadarsanız Linux kullanmanızın pek bir anlamı kalmıyor. Dediklerim çok ama çok basit 1 Dk'de halledilecek bir iş. Videolu anlatım olacağını sanmıyorum basit bir iş için.

Yeni konular

Geri
Yukarı