Elementary OS 6 hakkında

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Elementary OS 6 hakkında bir kaynak buldum. Sizler ile paylaşayım.

İlk önce 2 adet vardı sitede;

1604632775900.png

1604632789489.png

1.Resim erişebilirlik özelliklerini gösteriyor.
2.Resim ise daha gelişmiş görüntü ayarları gibi duruyor.
ayrıca ikonların değişmediğini ve pencere stili ise aynı kaldığı gözüküyor buradan.
Karanlık mod ile sistem daha bir güzel olacak. (Tema var biliyorum ama kendi geliştiricilerinin elinden bir.
Başka güzel oluyor). Yani ekranın yapılandırma özelliği artmış gibi duruyor resimde.

Genel özellikleri;

Ubuntu 20.04 tabanlı olacak,
Çok daha güçlü ve performanslı bir e-posta uygulaması geliyor,
Sistem daha basit bir şekilde kurulacakmış,
Elementary OS eski sürümü yüklü ise, direk güncelleyebilirmişiz,

Çok az bilgi barındırıyor site.

Aralık ayında çıkması bekleniyormuş.

Konu hakkında düşüncem;

Elementary OS'un yarattığı hava çok farklıdır. Sabırsızlıkla bekliyorum. Çünkü; sade, şık ve performanslı bir Linux dağıtımıdır. Şu an da ve geçmişte de çoğunlukla elementary OS kullandım. En önemlisi Ubuntu 18.10 ve Debian 10 yazılımlarını sorunsuz kullanabiliyoruz. Bir okyanus yani.

Kaynak;

Google Çeviri'ye teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1604632789726.png
    1604632789726.png
    277,9 KB · Görüntüleme: 201
Son düzenleyen: Moderatör:
Daha yeni tasarımda ekledikleri arama menüsünü bile uyduramamışlar temaya.(Karanlık tema kullanıyorum.)

Eki Görüntüle 727915
Sonra neden Windows 10'u görmüyorsun diyen var, Microsoft'un binlerce çalışanı var ve hâlâ karanlık tema tamamen çalışmıyor. Linux'ta 5-10 gönüllü çıkıyor ve karanlık tema bitmiş. Microsoft artık ders alması lazım.

Sonra neden Windows 10'u görmüyorsun diyen var, Microsoft'un binlerce çalışanı var ve hâlâ karanlık tema tamamen çalışmıyor. Linux'ta 5-10 gönüllü çıkıyor ve karanlık tema bitmiş. Microsoft artık ders alması lazım.

İkisi aynı işletim sistemi değil ki. Linux'a hazırlamak daha kolay gibi. Ayrıca DevianArt sitesinden, Windows 10 için sana özel tema bulabilirsin.

Windows 10'un tasarım departmanında sadece stajyerlerin çalıştığını düşünüyorum, aksi takdirde bu kafamız kadar olan pencere kontrol butonlarını açıklayamıyorum ben. Sistemi sadece 60+ yaş amcaların kullandığını falan sanıyor olmalılar.

Windows 8.1'deki butonlar ne kadar kompakt ve tatlıydı bir de Windows 10'a bak, çıktığından beri tepkiliyim bu butonların boyutuna.

Konuya dönecek olursak, elemantaryOS takdir ettiğim ve beğendiğim bir işletim sistemi. Dolar bu kadar yüksek olmasaydı bolca donate atardım geliştiricilerine. Yakında Arch Linux'a PantheonDE kuracağım ben de.

Buralardan biraz daha bilgi edinilebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı